اهتمام دستگاه‌های اجرایی قم برای میزبانی از زائران در نیمه شعبان
اهتمام دستگاه‌های اجرایی قم برای میزبانی از زائران در نیمه شعبان
سیدمحمدتقی شاهچراقی، استاندار قم بر لزوم آمادگی کامل استان برای برپایی جشن‌های نیمه شعبان تأکید کرد و گفت: باید اقدامات ترافیکی برای نیمه شعبان هرچه سریع‌تر انجام شود تا استان با آمادگی کامل در این اعیاد ایفای نقش کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سیدمحمدتقی شاهچراغی در جلسه شورای هماهنگی ترافیک و کمیسیون ایمنی راه‌های استان که در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، پس از ارائه گزارشی از آمار و تحلیلی تصادفات استان، گفت: باید علت نیروی انسانی و یا جاده در این تصادفات مشخص شود و در تمام محورها با جدیت به دنبال شناسایی نقاط حادثه خیز و برنامه ریزی برای رفع باشیم.

وی با اشاره به اینکه در موارد فردی نیز باید فرهنگ‌سازی انجام شود، گفت: همچنین باید نیازهای ضروری استان از جمله تعریض جاده قدیم قم-کاشان و قم-تهران جمع‌بندی شود تا بتوانیم آن‌ها را در سطح ملی پیگیری کرده و در اعتبارات ۱۴۰۲ استان آن‌ها را اضافه کنیم.

استاندار قم با بیان اینکه قم اگرچه مساحت زیادی ندارد ولی جزو استان‌های پرتردد است، مطرح کرد: در حوزه راه اقدامات خوبی در استان انجام شده و خوشبختانه ارتباط خوبی میان راهداری و پلیس برقرار است.

وی افزود: برخی از پروژه‌های راهداری نیز درحال اجرا بوده و هنوز به بهره‌برداری نرسیده‌اند که تکمیل آن‌ها می‌تواند تأثیر بسیاری در کاهش ترافیک و تصادفات استان داشته باشد.

شاهچراغی اعیاد شعبانیه و پایان سال را مدنظر قرارداد و افزود: باید اقدامات ترافیکی برای نیمه شعبان هرچه سریع‌تر انجام شود تا استان با آمادگی کامل در این اعیاد حاضر شود.

وی ادامه داد: همچنین باید تلاش شود ظرفیت دوربین‌های پلاک‌خوان استان نیز افزایش پیدا کرده و مورد استفاده‌های چندمنظوره قرار بگیرند.

استاندار قم در پایان با اشاره به ظرفیت‌های جدید نهضت ملی مسکن در سایر شهرهای استان، تاکید کرد: نباید تمام تمرکز ترافیکی استان در شهر قم باشد و از دیگر شهرها ازجمله جعفریه، دستجرد، سلفچگان و کهک غفلت کنیم.

گفتنی است، در این جلسه مصوب شد تا طرح ایمنی راه‌های استان قم تهیه و در کمیسیون‌های ترافیک و فنی مورد بررسی قرار بگیرد.

  • منبع خبر : روابط عمومی استانداری قم