انعقاد بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال قرارداد برای ۶۱ پروژه عمرانی قم در سال ۱۴۰۲
انعقاد بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال قرارداد برای ۶۱ پروژه عمرانی قم در سال ۱۴۰۲

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، عباس حلوایی‌زاده در گفت‌وگویی خبری، عملکرد معاونت فنی و عمرانی شهرداری در سال ۱۴۰۲ را موردبررسی قرارداد و اظهار داشت: امسال امیدواریم چندین پروژه شاخص که سال‌های است در شهر در حال اجرای بوده به سرانجام […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، عباس حلوایی‌زاده در گفت‌وگویی خبری، عملکرد معاونت فنی و عمرانی شهرداری در سال ۱۴۰۲ را موردبررسی قرارداد و اظهار داشت: امسال امیدواریم چندین پروژه شاخص که سال‌های است در شهر در حال اجرای بوده به سرانجام برسد.

وی در ادامه انعقاد قراردادهای جدید در سال ۱۴۰۲ را موردتوجه قرارداد و افزود: تاکنون در سال ۱۴۰۲ تعداد ۶۱ قرارداد در بخش‌های مختلف در معاونت فنی و عمرانی منعقدشده است که امیدواریم بتوانیم تا پایان سال به نتایج مطلوبی دست پیدا کنیم.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم تصریح کرد: از تعداد ۶۱ قرارداد، ۲۹ قرارداد در حوزه عمرانی بوده که برای اعتبار آن، بیش از ۷ هزار میلیارد ریال در بودجه سال برای آن‌ها در نظر گرفته‌شده است.

وی ادامه داد: ۱۶ عنوان قرارداد خرید نیز امسال منعقدشده که درمجموع بیش از ۳ هزار  و ۷۰۰ میلیارد ریال بودجه برای آن مشخص‌شده است.

حلوایی زاده، تعداد قراردادهای حوزه مشاوره را نیز موردتوجه قرارداد و بیان کرد: ۱۶ قرارداد مشاوره و مطالعه نیز در معاونت فنی و عمرانی منعقدشده که اعتبار آن بیش از ۵۹ میلیارد ریال است.

وی در مجموع کل اعتبار قراردادهای منعقدشده در سه حوزه عمران، خرید و مشاوره را عددی بالغ‌بر ۱۰ هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال اعلام و خاطرنشان کرد: بیشترین قراردادها با ۵۷ درصد فراوانی مربوط به احداث تقاطع، پل، تونل و خیابان است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم ادامه داد: ۱۵ درصد قراردادها نیز مربوط به احداث ساختمان بوده و احداث پارکینگ ۱۲ درصد از قراردادها را به خود اختصاص داده است.

وی درصد قراردادهای مربوط به  احداث بوستان و فضای سبز را ۶ درصد عنوان کرد و گفت: قراردادهای مربوط به احداث تأسیسات برقی و مکانیکی نیز ۶ درصد و قراردادهای مربوط به هدایت آب‌های سطحی با کمترین میزان ۴ درصد بوده است.

پایان پیام/۷۸۰۲۳