انتصاب مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم
انتصاب مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم
مهدی رمضانی، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور طی حکمی «مهدی توکلیان» را به عنوان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و رئیس دبیرخانه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان قم منصوب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مهدی رمضانی، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور طی حکمی مهدی توکلیان را به عنوان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و رئیس دبیرخانه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان قم منصوب کرد.

متن حکم دبیرکل نهاد به این شرح است:

«جناب آقای مهدی توکلیان

سلام علیکم

نظر به تعهد، مسئولیت‌پذیری و شایستگی‌های فرهنگی و اجرایی جناب‌عالی، به موجب این ابلاغ شما را به مدت دو سال به سمت «مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و رئیس دبیرخانه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان قم» منصوب می‌کنم.

بی‌گمان، رسالت دینی، انقلابی و ملی همۀ مدیران فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی، حفظ پویایی و پایایی آرمان‌ها و نگهبانی هوشیارانه و عالمانه از آنهاست. انجام این وظیفۀ خطیر و دلپذیر، که به‌ویژه در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در قامت یک واجب فرهنگی جلوه‌گر است، مستلزم توجه همدلانه و آگاهانه به نکاتی است که بر رعایت آن‌ها در طراحی و اجرای برنامه‌ها تأکید دارم:

توجه به برنامه‌ریزی و تعیین اهداف و بسیج امکانات برای تحقق آنها، سازماندهی وظایف ستاد به منظور ایجاد بهره‌وری و مشارکت در کارکنان، کنترل فرایند و نظارت هدفمند و صمیمانه بر آنها، توجه ویژه به خدمت‌رسانی به اعضا و ارتباط نزدیک با مردم، استفاده از ظرفیت سرمایۀ انسانی، ارتباط صمیمانه با کتابداران و تلاش برای تسهیل در انجام وظایف ایشان، هم‌افزایی با دیگر مراکز و دستگاه‌های فرهنگی استان به‌ویژه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان و هدایت به‌هنگام و مسئولانه ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی استان به منظور توسعۀ جغرافیایی و فرهنگی کتابخانه‌ها.

روز آمدی و کارآمدی برآمده از انجام وظایف مذکور، نویدبخش تحقق بنیادی‌ترین وظیفۀ نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، یعنی ترویج فرهنگ کتاب، کتابخوانی و دانایی است.

برای شما در انجام بسامان وظایف سازمانی از درگاه خداوند مهربان توفیق می‌طلبم و امیدوارم اعتماد نهاد کتابخانه‌ها به جنابعالی، پاسخی سزاوار شأن مردم شریف آن مرز و بوم بیابد؛ بفضله و کرمه.

مهدی رمضانی، دبیرکل»

یادآور می‌شود، مهدی توکلیان، متولد ۱۳۵۴، تاکنون سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قم بود و پیش از این نیز به عنوان مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مشغول به فعالیت بود.

توکلیان در کارنامه خود در سمت‌هایی چون مشاور فرهنگی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی شبکه جهانی ولایت، معاون مطبوعاتی و تبلیغاتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، مدیرکل ارتباطات دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و رئیس موزه هنرهای دینی امام علی(ع) فعالیت داشته است.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور