امکانات موجود برای گردشگران، در شان نام قم نیست
امکانات موجود برای گردشگران، در شان نام قم نیست
سیدمحمدتقی شاهچراقی ، استاندار قم تاکید کرد که مشکلات بخش گردشگری استان باید به سرعت برطرف شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سید محمدتقی شاهچراغی ظهر امروز در آئین تجلیل از فعالان حوزه گردشگری که در تالار مرکزی شهر قم، با اشاره به اینکه باور ما بر این است که قم ظرفیت‌های بسیاری در حوزه نیروی انسانی دارد، اظهار کرد: در ابعاد مختلف این ظرفیت قابل‌استفاده و بهره‌برداری است.

وی از وجود بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س) و حوزه علمیه در قم یاد کرد و گفت: در استان قم باید اقدامات بسیاری انجام شود و جای کار بسیاری وجود دارد.

استاندار قم با بیان اینکه در مسیر توسعه قم نیازمند همکاری همه‌جانبه هستیم، مطرح کرد: یکی از مشکلات استان در حوزه گردشگری، مشکل اسکان بوده که در این مسیر تاکنون قدم‌های خوبی برداشته‌شده است.

وی با اشاره به اینکه کمبود فضا برای گردشگران در شان نام قم نیست، عنوان کرد: باید سرعت فعالیت در این حوزه با سرعت بیش‌تری دنبال شود، چراکه کمبود کار بسیاری در حوزه گردشگری وجود دارد.

شاهچراغی با تأکید بر اینکه در استان قم با کمبود خوابگاه برای دانشجویان نیز مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: در این استان تعداد بسیار بالایی از طلبه‌های خارجی وجود دارند که باید برای آن‌ها نیز خوابگاه در نظر بگیریم.

وی با اشاره به اینکه باید عقب‌ماندگی‌های گذشته جبران شود، ابراز کرد: بخشی از معرفی قم با حضور گردشگران تحقق پیدا می‌کند که این گردشگران برای حضور در شهر نیازمند تأمین زیرساخت‌ها هستند.

استاندار قم با بیان اینکه هویت قم باید به گردشگران معرفی شود، یادآور شد: باید با کار مضاعف، پیگیری و مطالبه‌گری به دنبال برطرف کردن مشکلات باشیم.

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های مختلف در حوزه گردشگری وظیفه دارند، اضافه کرد: یکی از اشکالاتی که به این فعالیت‌ها وارد است، موضوع زمان‌بر بودن فعالیت‌ها است.

  • منبع خبر : روابط عمومی استانداری قم