امواج خروشان اربعین دشمنان اسلام را به شکست می‌کشاند
امواج خروشان اربعین دشمنان اسلام را به شکست می‌کشاند
آیت الله علیرضا اعرافی، امام جمعه قم با اشاره به برگزاری باشکوه مراسم اربعین حسینی، گفت: امواج خروشان اربعین استمرار می‌یابد و دشمنان اسلام را شکست خواهد داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم گفت: اربعین حسینی برای آمریکا، اسرائیل و مخالفان اسلام این پیام را دارد که این امواج بیداری جهان اسلام و مقاومت در راه خداست که استمرار هم خواهد داشت و شما را به فضل الهی شکست خواهد داد.

وی با تاکید بر اینکه پدیده و رویداد اربعین مورد توجه دوست و دشمن است، افزود: امروز دشمنان خارجی و برخی از کوته فکران داخلی به ساحت نورانی اربعین جسارت می‌کنند در حالی که اربعین یک رویداد آسمانی است که در عالم جریان‌ساز شده است.

اعرافی با بیان اینکه در این رویداد بیش از ۲۰ میلیون شرکت کننده عاشق و شیدا حضور می‌یابند، گفت: این رویداد از درون مردم می‌جوشد و نظم، امنیت، اقتصاد و هزینه آن بر عهده خود مردم است و در آن روابط انسانی میان شرکت‌کنندگان به اوج می‌رسد.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور اربعین را رویدادی بین‌المللی و عامل تقویت ارتباط میان ملت‌ها خواند و بر لزوم بررسی رویداد اربعین توسط صاحب‌نظران سیاسی و اجتماعی تاکید کرد.

وی گفت: پیام اربعین به علاقه‌مندان به اسلام آن است که اگر کنار هم قرار بگیریم ما یک شبکه الهی و امت تمدن ساز خواهیم شد.

اعرافی در ادامه بیان کرد: سخن انقلاب اسلامی به عالم اسلام این است که می‌توانید به قرآن و ارزش‌های الهی برگردید و دور سالار شهیدان جمع شوید که در این صورت همه آرمان‌های شما محقق خواهد شد.

امام جمعه قم گفت: خدمات ملت و دولت عراق و اعتاب مقدسه، حشدالشعبی، موکب‌داران، دولت‌ ایران، نیرو‌های مسلح در راستای برگزاری این مراسم شایسته قدردانی است.

وی بر اهمیت جلوگیری از ناامنی در جامعه تاکید کرد و گفت: در روز‌های اخیر جمعی از نیرو‌های انتظامی در نقاط مختلف کشور به شهادت رسیدند و در اغتشاشات سال گذشته نیز شماری از مردم جان خود را از دست دادند که از دستگاه‌های امنیتی انتظار می‌رود در برابر تعدی به حقوق اشخاص و جامعه و ناامنی قاطع باشند.

خطیب جمعه قم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۷ شهریور گفت: این حادثه تاریخی بزرگ نقطه عطفی در روند انقلاب اسلامی بود و سرنوشت ساز شد.

وی افزود: طرح رژیم ستم شاهی این بود که با توطئه‌ای جوانان و ملت را از همراهی با انقلاب اسلامی بازدارد، اما به فضل الهی با شجاعت ملت ایران آن نقشه سنگین، نقش بر آب شد و جوانان زیادی به شهادت رسیدند، اما ۱۷ شهریور برگ زرینی برای تاریخ ملت ایران شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ملت ایران در برابر هجوم رژیم طاغوت ایستاد و ۱۷ شهریور پیشرانی برای پیروزی انقلاب اسلامی بود و موجب شد چرخ‌های انقلاب با سرعتی بیش از گذشته حرکت کند.

وی به آغاز سال تحصیلی مدارس، دانشگاه ها و حوزه‌های علمیه هم اشاره و تصریح کرد: امروز نیاز جامعه آن است که نهادهای علمی ما در همه ابعاد علمی، معنوی، اخلاقی پیشگام باشند.

اعرافی به برخورد دوگانه غرب در برخورد با آزادی بیان و دفاع از مظلوم اشاره کرد و گفت: چطور می‌شود قرآن سوزی در کشورهای غربی آزاد است، اما مسائلی چون حجاب، دفاع ملت‌های فلسطین و لبنان از سرزمین‌شان ممنوع است.

امام جمعه قم ادامه داد: چطور به رغم ادعاهای غرب دخالت آمریکا در اوکراین و فروش سلاح‌های حاوی اورانیوم آزاد است، این ظلم‌ها پایدار نیست و اربعین‌ها خواهد آمد و بینی شما را به خاک خواهد مالید.

 

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم