امسال ۷۵۰ هزار خودرو به مردم تحویل داده می‌شود
امسال ۷۵۰ هزار خودرو به مردم تحویل داده می‌شود
مهدی خطیبی، مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینکه ما هرگز فعالیت‌های خود را به تحریم گره نزدیم و با هر سختی و تلاشی بود کار را به پیش بردیم، گفت: روزانه به طور میانگین 2 هزار و 500 خودرو تولید می‌کنیم و برنامه امسال تولید و تحویل 750 هزار خودرو سبک و سنگین به مردم است که 60 درصد بیشتر از سال قبل خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مهدی خطیبی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در دیدار با آیت الله سعیدی که پیش از ظهر امروز در سالن محراب آستان حضرت فاطمه معصومه(س) انجام شد، با بیان اینکه اقتصاد و صنعت کشور در نتیجه تحریم‌های ظالمانه غرب با سختی هایی مواجه شد، اظهار کرد: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری و سیاست نظام مقدس جمهوری اسلامی هرگز فعالیت‌ها و عملکردها را به تحریم گره نزدیم و با هر سختی و تلاشی بود کار را به پیش بردیم و به فضل الهی نتایج خوبی هم حاصل شده است.

وی با بیان اینکه ایران خودرو از نظر شاخص های ابعادی مانند تیراژ تولید و گردش مالی بزرگترین خودرو ساز خاورمیانه و بزرگترین شرکت صنعتی ایران و غرب آسیا است، گفت: از ابتدای مدیریت جدید ایران خودرو که از بهمن ۱۴۰۰ آغاز شد ۸۲ هزار و ۵۰۰ خودرو ناقص در پارکینگ‌ها بود که حاشیه ساز شده بود و کاری که ما کردیم این بود که گفتیم تولید باید به صورت کامل باشد و در سه مرحله از ابتدای خرداد ۱۴۰۱ به طور کامل تولید ناقص را در گروه صنعتی ایران خودرو کنار گذاشتیم و از آن به بعد هر چه تولید شده تولید کامل بوده است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه ما روزانه به طور میانگین ۲ هزار و ۵۰۰ خودرو تولید می کنیم، افزود: در مهرماه امسال تمامی خودروهای ناقص هم کامل شده و برنامه امسال هم تولید و تحویل ۷۵۰ هزار خودرو سبک و سنگین به مردم است که ۶۰ درصد بیشتر از سال قبل خواهد بود.

وی ادامه داد: تولید کامل خودرو ۷ هزار میلیارد تومان صرفه جویی هزینه را به دنبال داشته است و ۲۵ درصد شاخص های منفی کیفیت را کاهش داده است و در نتیجه کیفیت خودروها را ارتقا داده به صورتی که مراجعه به شبکه خدمات پس از فروش ایران خودرو از ابتدای امسال ۳۸ درصد کاهش داشته است .

خطیبی با اشاره به طرح های توسعه ای ایران خودرو تولید دو خودرو جدید را در دستور کار دانست که در سال آینده وارد بازار می شود و گفت: در حوزه صادرات هم توفیقات خوبی را داشته ایم و علاوه بر کشورهایی که از قبل به آنها صادرات داشته ایم کشورهای ونزوئلا و روسیه نیز قراردادهای خوبی را امضا کردند که در سال آینده با تیراژ بالا به این کشورها صادرات خواهیم داشت.

وی با توجه به اشتغال زایی در ایران خودرو اظهار کرد: ما در ایران خودرو حقوق ۶۰ هزار نفر را به صورت مستقیم پرداخت می کنیم و با برنامه های جدید ما فقط در ایران خودرو دیزل از ابتدای سال تا به حال ۲ هزار و ۲۰۰ نفر مشغول کار شدند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: همچنین در ایران خودرو به شرکت های دانش بنیان هم توجه شده و ۲۲۰ فعالیتی که شرکت های دانش بنیان می توانستند برای ایران خودرو انجام دهند تعریف شد و ۵۴ قرار داد بسته شده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس