امام جمعه قم زنگ روز قم را نواخت
امام جمعه قم زنگ روز قم را نواخت
زنگ روز قم به مناسبت سالروز ورود بانوی کرامت به قم، در مدرسه شاهد نمازی خواه به دستان آیت الله سعیدی امام جمعه و با حضور شهردار و جمعی از مدیران استانی نواخته شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، زنگ روز قم در سالروز ورود پر خیر و برکت حضرت فاطمه معصومه (س) به قم، در مدرسه شاهد نمازی خواه توسط آیت‌الله سید محمد سعیدی امام جمعه قم و با حضور سیدمرتضی سقائیان نژاد شهردار و جمعی از مدیران استانی نواخته شد.

آیت‌الله سعیدی در این مراسم گفت: در مراسم روز قم باید همه مسئولان و خدمت گذاران به مردم قم به احترام حضرت معصومه (س) حضور داشته باشند و مراسم با شکوهی برگزار شود.

تولیت آستان حضرت فاطمه معصومه (س) با بیان اینکه امام صادق (ع) برای حضرت معصومه (س) مقاماتی را بیان کردند، گفت: یکی از مقامات حضرت معصومه (س) این است که شیعیان به شفاعت ایشان بهشتی می‌شوند.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه افراد شاخص شهر قم در آن روز به استقبال حضرت معصومه (س) آمدند، گفت: همه مردم قم از زن و مرد در این مراسم حضور داشتند و استقبال با شکوهی از حضرت معصومه (س) کردند.

او با بیان اینکه ۱۲۰۰ سال است که حضرت معصومه (س) نه تنها در قم بلکه در جهان تأثیرگذار هستند، گفت: ما وظیفه داریم که از حضور ایشان در قم خرسند باشیم و هم باید قدم هایمان در این راه برداشته شود و تلاش کنیم که در مسیر اهل بیت حرکت کنیم.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه من از همه کسانی که به قم خدمت کرده و می‌کنند تشکر می‌کنم، افزود: این نظام اسلامی و مسئولانش به نحوی با قم ارتباط دارند و رهبر معظم انقلاب و امام خمینی (ره) هم خودشان را قمی می‌دانستند و همه این‌ها از برکات حضور حضرت معصومه (س) در این شهر است.

حجت‌الاسلام سید احمد طباطبایی‌نژاد در حاشیه این مراسم، بابیان اینکه قم تنها شهری است که روز مختص آن بر اساس تاریخ قمری ثبت‌شده است، عنوان کرد: «در سایه کریمه در جاده شهادت» با توجه به برگزاری دومین کنگره ملی شهدای استان، به‌عنوان شعار امسال روز قم نام‌گذاری شده است.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم گفت: نمایشگاه گردشگری در ابتدای ورودی قم عوارضی قم-تهران افتتاح شده که شهرداری قم در حوزه صنایع‌دستی و خدمات در آن حضور پررنگی دارد و پنجشنبه هفته جاری و همزمان با سالروز ورود حضرت معصومه (س) به قم برنامه‌های ویژه‌ای در این نمایشگاه برگزار خواهد شد.

او تصریح کرد: شهرداری قم همچنین در راستای اجرای کاروان نمادین ورود حضرت فاطمه معصومه (س) به قم نیز مشارکت فعالی در آماده‌سازی مسیر و نورافشانی در سه‌نقطه از شهر دارد.

طباطبایی‌نژاد بیان کرد: دبیرخانه گردشگری مقاومت نیز باهدف ایجاد ارتباط و تعمیق باور‌ها بین شهر‌های مقاومت خیز همزمان با روز قم، در این شهر فعال خواهد شد، افزایش تبادلات فرهنگی و تقویت اقتصاد گردشگری از اهداف اصلی دبیرخانه گردشگری مقاومت است.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم برگزاری المپیاد فرزندان انقلاب را از برنامه‌های دیگر روز قم یادکرد و گفت: این المپیاد ورزشی با حضور هزاران نفر از دانش آموزان و نوجوانان برگزار خواهد شد.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان