به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس، سردار محمدعلی قمی عصر امروز در جلسه شورای پدافند غیر عامل در استاداری مازندران ضمن محکومیت رژیم صهیونسیتی اسرائیل و حمایت از مردم غزه اظهار کرد: امسال بیستمین سال تاسیس سازمان پدافند غیر است که به قانون تبدیل شد. وی گفت: موضوع پدافند […]

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس، سردار محمدعلی قمی عصر امروز در جلسه شورای پدافند غیر عامل در استاداری مازندران ضمن محکومیت رژیم صهیونسیتی اسرائیل و حمایت از مردم غزه اظهار کرد: امسال بیستمین سال تاسیس سازمان پدافند غیر است که به قانون تبدیل شد.

وی گفت: موضوع پدافند غیرعامل اصلی برای همه دوران است و رهبر معظم انقلاب نیز بر این موضوع بسیار تأکید دارند چرا این تهدیدها برنامه‌ریزی دشمنان بوده که هر روز در حال تغییر است.

معاون بسیج و امور استان‌ها سازمان پدافند غیرعامل کشور، به تهدیدهای نوین دشمن اشاره کرد و گفت: دشمنان در این تهدید بر این باورند که حاکمیت دینی را ناکارآمد نشان داده و مردم از پشتوانه نظام خارج کنند.

قمی با بیان اینکه تهدیدات نوین در همه حوزه‌ها وجود دارد و به اعتقادات و باورهای مردم آسیب وارد می‌کند، افزود: اگر حاکمیت دینی ناکارآمد بود که دیگر اینهمه محاصره نیاز نبود؛ با اقدامات به موقع می‌توان برنامه‌های دشمنان را ناکارآمد کرد.

وی، مقابله با تهدیدات دشمن را از اهداف مهم پدافند غیرعامل عنوان کرد و ادامه داد: همه زیر ساخت‌هایی که به مردم خدمات‌رسانی می‌کنند باید مولدهای انرژی را داشته باشند.

قمی، حفاظت از زیرساخت‌ها را از رویکردهای پدافند غیر عامل برشمرد و گفت: با توجه به نظام عملیاتی پدافند زیستی؛ ضرورت دارد تا قرارگاه زیستی در استان مازندران فعال شود.

وی بیان کرد: با در پیش بودن انتخابات برگزاری رزمایش قطعی برق در حوزه‌های انتخابیه برگزار می‌شود تا آمادگی دستگاه‌ها در این رزمایش ارزیابی شود.

معاون بسیج و امور استان‌ها سازمان پدافند غیرعامل کشور خواستار فرهنگ‌سازی پدافند غیرعامل به عنوان یک اصل مهم شد و افزود: اگر زیرساخت‌ها از آمادگی کامل برخوردار باشد تهدیدات دشمن اثر نخواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه طرح جامع استان مازندران بروزرسانی و تهدیدهای استان جدی گرفته شود، گفت: طرح مطالعاتی شهرهای ساری، قائمشهر، بابل و آمل در حال انجام است که طرح مطالعاتی دو شهر به اتمام رسیده است.

سیدمحمود حسینی‌پور استاندار مازندران نیز در این جلسه قدام شنیع رژیم صهیونسیتی را محکوم و با مردم مسلمان غزه ابراز همدردی کرد و گفت: مردم غزه یکبار دیگر قدرت اسلام را در جهان به اهتزاز درآوردند. وی افزود: تداوم فعالیت‌های ضروری، مقاوم سازی در حوزه زیرساخت‌های حیاتی و آموزش از مهم‌ترین برنامه‌ها در کاهش تهدیدات دشمن است.

استاندار مازندران، اجرای عوامل پدافند غیرعامل را به صورت دائم ضروری دانست و گفت: برخی‌ها از این عوامل پیش‌بینی و برخی‌ها نیز پیش بینی نشده است: مدیران ارشد باید پدافند غیرعامل در حوزه ماموریت خود را پیش‌بینی کنند.

حسینی‌پور ادامه داد: پدافند غیرعامل مستقر در استانداری مدام باید فعالیت دستگاه‌های اجرایی در حوزه پدافند غیرعامل را رصد کند.

استاندار مازندران به طرح جامع پدافند غیرعامل در استان اشاره کرد و افزود: دستگاه‌های اجرایی باید اقدامات صورت گرفته را بر اساس این طرح، گزارش کنند.

وی با بیان اینکه تهدیدهای دشمن در حال تغییر است، گفت: ابعاد مختلف پدافند غیر عامل باید به‌روز رسانی شود و در تمام بخش‌های زندگی ما نمود عینی داشته باشد.

حسینی‌پور به پس‌روی آب دریای خزر بر اساس اعلام کارشناسان این حوزه اشاره کرد و افزود: این موضوع نیازمند تحقیق همه‌جانبه با تجهیزات مجهز است.

وی تصریح کرد: صرفا بحث پس‌روی آب نیست بلکه حوادث ناشی از این اتفاق نیز باید دیده شود که یکی از آن‌ها می‌تواند ریزگردها باشند.

حسینی‌پور، با فرصت شش ماهه، خواست تا مطالعه راهبردی از سوی مرکز مطالعات دریای خزر در این خصوص صورت گیرد.

وی به موضوع نان پرداخت و گفت: استان مازندران در شرایط بحرانی معین پایتخت نیز است باید متناسب با این شرایط هم وضعیت بررسی شود اینکه در شرایط بحرانی چگونه می‌توان برای این قوت لایموت برنامه‌ریزی کرد.

استاندار مازندران با اعلام اینکه ۶۳ درصد از سوخت نانوایی‌ها دوگانه‌سوز شد که باید به بیش از ۹۰ درصد افزایش پیدا کند، خواستار تمهید ویژه در این مورد شد.

حسینی‌پور، استمرار مانورهای پدافند غیرعامل را در شناسایی آسیب‌ها مهم دانست و تصریح کرد: این مانورها ماهانه و به صورت مستمر انجام شود. وی با بیان اینکه همه امکانات و زیرساخت‌ها در شرایط عادی نیز باید به صورت مداوم رصد و پایش شود خواستار بهره‌گیری از دانشگاه‌ها و مراکز دانش‌بنیان برای اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل شد.

استاندار مازندران گفت: همه باید در مأموریت سازمان پدافند غیرعامل در حفظ دارایی‌های معنوی و مادی مردم کوشا باشیم.

حسینی‌پور افزود: امروز دشمن از هر اقدامی برای ضربه زدن به کشور و اخلال در خدمات‌رسانی ضروری به مردم استفاده می‌کند، ضرورت دارد همه مدیران از آمادگی کامل در این حوزه برخوردار باشند.

پایان پیام/م