افزایش ۲۵ درصدی بیماران سرپایی به مراکز درمانی قم
افزایش ۲۵ درصدی بیماران سرپایی به مراکز درمانی قم
مهدی مصری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم از افزایش ۲۵درصدی بیماران سرپایی به مراکز درمانی قم خبر داد و گفت: طی سه هفته آینده آمار بستری ها در قم افزایش خواهد یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مهدی مصری عصر شنبه در شورای اداری استان قم که در محل استانداری قم برگزار شد با اشاره به ورود سویه جدید کرونا به کشور بیان داشت: این روزها ۲۵ درصد بیماران سرپایی های ما در مراکز درمانی افزایش یافته است.

مصری عنوان داشت: سویه های جدید امیکرون دارای قدرت سرایت بالایی هستند از سویی دیگر و قدرت کشندگی کمتری نسبت به گونه‌های قبلی دارند.

وی گفت: در حال حاضر ۲۵ درصد مراجعات سرپایی مثبت است که سه هفته طول خواهد کشید تا میزان بستری‌ها افزایش یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم در توصیه به شهروندان قمی گفت: باید برای حضور در اجتماع از استفاده ماسک شود و در عین حال دستورالعمل‌های بهداشتی را باید رعایت کرد.

وی گفت: افرادی که ۶ ماه از آخرین تزریق واکسن آنان گذشته می‌بایست یک دوز دیگر واکسن تزریق کنند تا در برابر سویه های جدید امیکرون ایمنی پیدا کنند.

مصری عنوان کرد: با توجه به پیش بینی افزایش بستری‌ها برنامه ریزی در راستای ذخیره سازی دارو در استان قم در حال انجام است.

وی عنوان داشت: ۲۰ تخت در بیمارستان کودکان و ۲۰ تخت در بیمارستان فرقانی به مجموعه تخت‌ها اضافه شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم گفت: نوع جدید سویه های کرونا درگیری‌های ریوی را در پی دارد که نیازمند آنتی بیوتیک است و علائم آن گلو درد و آبریزش بینی و سایر علائم سویه های قبلی است.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر