افزایش معاملات غیرقانونی زیر سایه مسکن ملی در قم
افزایش معاملات غیرقانونی زیر سایه مسکن ملی در قم
محمد صادقی ، مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت:علی رغم هشدارها شاهد افزایش خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن در استان هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم ، محمد صادقی مدیر کل راه و شهرسازی استان قم از افزایش معاملات غیرقانونی طرح نهضت ملی مسکن در استان خبر داد و گفت: هر نوع خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن غیر قانونی بوده و تمام عواقب حقوقی و قضایی ناشی از آن متوجه فروشنده و خریدار است.

او افزود: علی رغم اطلاع رسانی‌ها و هشدارها، براساس پایش و رصد میدانی شاهد افزایش خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن در استان هستیم.

صادقی گفت: متقاضی صرف پرداخت آورده اولیه وارد گردونه و چرخه طرح مسکن نهضت ملی می‌شود و این به معنای مالکیت بر واحد نیست.

مدیرکل راه و شهرسازی استان در هر نوع خرید و فروش واحد‌های مسکونی، ثمن معامله یعنی جزییات واحد مسکونی از جمله خیابان، کوچه، بلوک، طبقه، شماره واحد، متراژ و… باید مشخص باشد.

صادقی تاکید کرد: امتیاز طرح نهضت ملی مسکن قابلیت خرید و فروش ندارد و تا زمان تحویل واحد به متقاضی، هر گونه خرید و فروش باطل و غیر قانونی خواهد بود.

او در پایان عنوان کرد: البته این نوع خرید و فروش در گذشته و در طرح مسکن مهر نیز توسط طرفین انجام می‌شده است که با گذشت بیش از یک دهه از شروع آن طرح، موارد شکایات حقوقی کماکان ادامه دارد و در اغلب موارد حقوق خریدار و یا فروشنده تضییع شده است.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان