افزایش ظرفیت تولید و احیای واحدهای صنعتی راکد در قم مورد توجه است
افزایش ظرفیت تولید و احیای واحدهای صنعتی راکد در قم مورد توجه است
اکبرابدالی، رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی دراستان، مساله احیای واحدهای صنعتی راکد و افزایش ظرفیت تولید واحدهای صنعتی فعال در قم، در کنار هم مورد توجه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، اکبر ابدالی بیان کرد: علاوه بر رویکردهای یاد شده، سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم ایجاد واحدهای صنعتی جدید را نیز مطابق اولویت‌های استان در موضوع تولید و اشتغال دنبال می‌کند و در این رابطه از ظرفیت‌ ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استفاده می‌شود.

وی افزود: همه برنامه‌های مطرح شده برای گسترش توان تولیدات صنعتی قم در قالب یک راهبرد کلان تحت عنوان تعمیق بخشی فعالیت‌های صنعتی استان با نگاه به تمام ظرفیت‌های موجود دنبال می‌شود که اجرای آن موجب تحول در این بخش مهم اقتصادی خواهد شد.

وی ادامه داد: بر اساس این نگاه، گسترش فعالیت‌های صنعتی در قم با استفاده از صنایع راهبردی، دانش‌بنیان،‌ قدرت‌آفرین، پاک و مطابق ظرفیت‌های سرزمین استان صورت می‌گیرد و می‌تواند سطح تولید و اشتغال را همراه با رویکردهای تجاری و صادرات محصولات تا حد چشمگیری افزایش دهد.

ابدالی همچنین تاکید کرد: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و استقبال از سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به فعالیت در حوزه صنعت استان از جمله سیاست‌های اصلی سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم است که همراه با اجرای برنامه‌های حمایتی دولت، نقش موثری برای گسترش ظرفیت‌های تولیدی استان خواهد داشت.

در مجموع ۱۶۰ واحد صنعتی راکد درقم وجود دارد که بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان سال ۱۴۰۱، ۶۴ واحد آن به مدار تولید بازخواهد گشت؛ همچنین برای ارتقای توان تولید ۴۵۶ واحد صنعتی موجود در استان که زیر ۵۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کنند، اقدام‌های لازم صورت می‌گیرد.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، درودگران، فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هر کدام از آنها موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال دارد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا