افت ۱۸.۷ درصدی بارش‌ها در قم
افت ۱۸.۷ درصدی بارش‌ها در قم
بر اساس اطلاعات پهنه بارش‌های هواشناسی از ابتدای سال آبی جاری تاکنون، بارش‌های کشور در مقایسه با بارش بلندمدت 29.8 درصد کاهش یافته است. مطابق این اطلاعات بارش‌ها در 30 استان با افت شدیدی مواجه شده و در قم بارش‌ها در سال‌جاری آبی نسبت به دوره بلند مدت 18.7 درصد کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، بر اساس اطلاعات پهنه بارش‌های سازمان هواشناسی از ابتدای سال آبی جاری تاکنون، بارش‌های کشور در مقایسه با بارش بلندمدت ۲۹.۸ درصد کاهش یافته است. مطابق این اطلاعات بارش‌ها در ۳۰ استان کشور در بازه مورد اشاره با افت شدیدی مواجه شده و فقط در یک استان (هرمزگان) بارش‌ها ۲۴.۹ درصد بالاتر از بلندمدت بوده است.

در استان ایلام میزان بارش‌ها در مدت یاد شده ۲۴۹.۳ میلیمتر یعنی ۶۵.۷ درصد کاهش یافته است.

در استان سمنان بارش‌ها ۵۶.۲ درصد، در استان کرمانشاه ۵۴.۲ درصد و در خوزستان ۴۷.۸ درصد کاهش یافته است. در استان‌های شمالی نیز وضعیت بارش‌ها نگران‌کننده است؛ در گلستان، مازندران و گیلان بارش‌ها در مقایسه با دوره بلندمدت به ترتیب ۲۲.۲ درصد، ۷.۵ درصد و ۶.۳ درصد کاهش یافته است.

در خراسان‌های جنوبی، رضوی و شمالی نیز به ترتیب بارش‌ها ۲۸.۴ درصد، ۳۷.۵ و ۳۸.۱ درصد کاهش یافته است. بارش‌ها در تهران رشد منفی ۳۶.۱ درصد را ثبت کرده است. در قم نیز کاهش بارش‌ها در سال‌جاری آبی نسبت به دوره بلند مدت ۱۸.۷ درصد کاهش یافته است.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی خبرقم