– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، محمد رضا حاجی رضا در گفتگو با خبرنگاران ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی گفت : ۶۱ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۴۵۸ میلیارد ریال در ایام الله دهه […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، محمد رضا حاجی رضا در گفتگو با خبرنگاران ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی گفت : ۶۱ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۴۵۸ میلیارد ریال در ایام الله دهه فجر امسال افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم افزود: با افتتاح این تعداد از پروژه‌ها، ۱۷۴۷ شغل مستقیم در بخش روستایی و کشاورزی استان قم ایجاد خواهد شد.

حاجی رضا با اشاره به عناوین پروژه‌هایی که به بهره برداری خواهد رسید ابراز داشت: پروژه‌های آب و خاک، آبیاری کم فشار و پرفشار، سامانه‌های نوین آبیاری، احیا و مرمت قنات، هشت طرح دامی ، پنج طرح صنایع تبدیلی و غذایی، هشت پروژه باغبانی و گلخانه ای،۳ طرح تحقیقاتی و ترویجی و ۱ بهره برداری عشایری از جمله این پروژه‌هاست.

وی گفت: در سالی که به نام سال مهار تورم و رشد تولید نامگذاری شده یکی از مأموریت‌های سازمان جهاد کشاورزی استان قم تأمین امنیت غذایی همراه با رشد تولید است که در این راستا تولید ۸۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی در دستور کار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم بیان داشت: سازمان جهاد کشاورزی در زمینه سلامت غذایی نیز وظایفی بر عهده دارد و امیدواریم در ایام الله دهه فجر بتوانیم بخشی از فعالیت‌ها و دستاوردهای این سازمان را معرفی کنیم.

حاجی رضا ابراز داشت: مسولیت کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر به عهده سازمان جهاد کشاورزی استان است که ضمن برگزاری جلسات  و هماهنگی با همکاری فرمانداران شهرستان ها برنامه های متنوعی با محوریت روستاها و عشایر استان در این دهه برگزار خواهد شد.