افتتاح کنگره بین‌المللی امناء الرسل در قم
افتتاح کنگره بین‌المللی امناء الرسل در قم
کنگره بین المللی امناء الرسل صبح امروز با حضور علمای برجسته، محققین و دانشگاهیان نجف و قم افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت الاسلام اسکندری، دبیر کنگره علمی امناء الرسل با اشاره به تجلیل از مقام علمی آیت الله موسوی الخرسان در این کنگره، گفت: بخش اول کنگره امناء الرسل به میزبانی نجف برگزار شد و بخش دوم با حضور ۵۰ تن از بزرگان حوزه نجف به میزبانی قم امروز و فردا پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: این کنگره با هدف تعامل علمی حوزه‌های علمی بلاد اسلام و معرفی بزرگان حوزه در زمینه‌های علمی تبلیغی، اجتماعی و سیاسی است.

دبیر کنگره علمی امناء الرسل محور‌های فعالیت ۳ کمیسیون علمی کنگره را چگونگی تعاملات حوزه‌های علمیه در عرصه‌های پژوهشی، فکری، فرهنگی و تبلیغی، بررسی سبک زندگی آیت الله سید محمد مهدی موسوی الخرسان و تاثیرگذاری تالیفات این عالم برجسته در اشاعه فرهنگی اهل بیت (ع) برشمرد و گفت: در کمیسیون‌های کنگره مقالات مرتبط با موضوعات ارائه و با حضور کارشناسان بررسی می‌شود.

وی افزود: در پایان این کنگره نیز ۶۰ عنوان کتاب و مقالات آیت الله موسوی الخرسان رونمایی خواهد شد.

حجت الاسلام اسکندری گفت: در این کنگره از مقام علمی آیت الله سید محمد مهدی موسوی الخرسان از شخصیت‌های کم نظیر و از علمای برجسته نجف تجلیل می‌شود.

وی افزود: آیت الله موسوی الخرسان با داشتن ۹۶ سال سن همچنان به کار علمی و تالیفات در موضوعات دینی و مکتب اهل بیت (ع) اشتغال دارد.

حجت الاسلام اسکندری با اشاره به برنامه ریزی روز پایانی این کنگره، گفت: مراسم اختتامیه کنگره علمی امناء الرسل فردا با سخنرانی آیت الله اعرافی، استادی، رمضانی و و آیت الله نجم الدین طبسی از نجف در مدرسه امام کاظم (ع) برگزار می‌شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیمای استان قم