افتتاح پروژه‌‌های آبخیزداری با نزدیک به ۱۵ میلیارد تومان اعتبار در قم
افتتاح پروژه‌‌های آبخیزداری با نزدیک به ۱۵ میلیارد تومان اعتبار در قم
محمد شعاعی ، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم از افتتاح 5 پروژه آبخیزداری به مناسبت هفته دولت خبرداد و گفت: چهار مورد از این پروژه‌ها به احداث بند در حوزه‌های آبخیز خدیجه خاتون، محمودآباد، وزوا و ونارچ اختصاص دارد و یک پروژه نیز مدیریت هرزآب است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، محمد شعاعی با اشاره به فرا رسیدن هفته دولت اظهار کرد: مناسبت‌هایی همانند هفته دولت فرصتی است تا دستگاه‌ها و نهادها بتوانند دستاوردها و اقدامات خود را به اطلاع مردم و اقشار مختلف جامعه برسانند.

وی با تاکید بر اینکه اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با مسائل حیاتی مردم قم سروکار دارد، عنوان کرد: تلاش ما در حوزه آبخیزداری مدیریت آب در نقاط مختلف استان و در حوزه منابع طبیعی نیز حفظ ، احیا، توسعه و بهره‌برداری درست از انفال است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با تاکید بر اینکه پیشبرد اهداف مورد نظر در حوزه منابع طبیعی بدون مشارکت مردم شدنی نیست، گفت: تلاش ما بر این است که بتوانیم از ظرفیت‌های موجود استان و ملی برای رفع مشکلات قم بهره بگیریم چراکه تهدیدهایی که متوجه قم است می‌تواند برای استان‌های همجوار به ویژه استان تهران نیز مشکل‌ساز شود.

وی از افتتاح پروژه‌های آبخیزداری به مناسبت هفته دولت در قم یاد کرد و گفت: یکی از پروژه‌ها، مدیریت هرزاب با احداث چاله‌های فلسی در اراضی شیبدار است که با ۲۷۰ میلیون تومان اعتبار در مساحتی بیش از دو هزار و ۴۵۰ هکتار عملیات‌ اجرایی دنبال شد.

شعاعی از احداث بند سنگ ملات و تورکینست با عنوان چالاب در حوزه آبخیز خدیجه خاتون یاد کرد و گفت: این پروژه نیز یک میلیارد و ۱۹۸ میلیون تومان هزینه داشته و حجم آن حدود ۲۳ هزار و ۶۶۵ متر مکعب است.

وی با اشاره به گابیون‌بندی حوزه آبخیز محمودآباد با حجم ۶۱۵ متر مکعب و اعتبار ۵۱۲ میلیون تومان گفت: بند سنگ و ملات حوزه آبخیز وزوا منطقه انجیله نیز با ۳۷۴ میلیون تومان اعتبار و حجم هزار و ۲۰۰ متر مکعب احداث شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم گفت: عملیات احداث بند تورکینست چالاب در حوزه آبخیز ونارچ نیز با ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار و ۲۶۹ هزار و ۲۱ متر مکعب حجم به پایان رسیده است که این پروژه نیز در هفته دولت افتتاح می‌شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس