افتتاح درمانگاه جعفرآباد در گرو مجوز دانشگاه علوم پزشکی قم
افتتاح درمانگاه جعفرآباد در گرو مجوز دانشگاه علوم پزشکی قم
ذبیح‌الله عبداللهی، فرماندار شهرستان جعفرآباد استان قم گفت: درمانگاه تخصصی این شهرستان با مشارکت بخش خصوصی ساخته شده و آماده بهره‌برداری است اما به‌خاطرعدم صدور مجوز دانشگاه علوم پزشکی استان برای داروخانه این درمانگاه به دلایل غیرقانونی هنوز موفق به افتتاح آن نشده‌ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، ذبیح‌الله عبداللهی فرماندار شهرستان جعفرآباد استان قم امروز با حضور در دفتر خبرگزاری فارس در قم، ضمن گرامیداشت هفته دولت اظهار کرد: در راستای منویات مقام معظم رهبری درخصوص جهاد تبیین، هفته دولت فرصت مناسبی است تا دولتمردان ایران اسلامی به ارائه گزارش عملکرد سالیانه خود در بخش‌های مختلف بپردازند.

وی ادامه داد: شهرستان جعفرآباد با وسعت هزار و ۱۰۰ کیلومتر مربع ده درصد مساحت استان قم را شامل می‌شود و دارای دو بخش مستقل قاهان و بخش مرکزی است. جعفرآباد با ۲۶ هزار و ۹۰۰ نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت استان شناخته شده است.

فرماندار جعفرآباد تصریح کرد: در این شهرستان ۳۸ اثر میراف فرهنگی به ثبت ملی رسیده است. بخش قاهان دارای جاذبه‌های گردشگری و باغات ارگانیک و بخش مرکزی قطب تولیدات کشاورزی، گوشت، انار و پسته است.

عبداللهی درخصوص اینکه جعفرآباد از شهرستان‌های تازه تاسیس استان محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: باتوجه به تازه تاسیس بوده شهرستان جعفرآباد، با برگزاری جلسات مختلف و استفاده از ظرفیت کارشناسان مشرف به وضعیت شهرستان تصمیم گرفته شد سند چشم‌انداز ۲۰ ساله تدوین و تصویب شود.

وی افزود: هدف از اجرای این چشم‌انداز این است که شهرستان جعفرآباد ظرف مدت زمان ۲۰ ساله با مردمانی با فرهنگ توحیدی، پیشتاز در تولید غذای طیب و طاهر، قطب گردشگری، منظر و سیمای کالبدی شهری و روستایی متناسب با معماری ایرانی اسلامی و با محیط زیستی سالم و پایداری منابع آب و خاک در سراسر کشور زبانزد باشد.

فرماندار شهرستان جعفرآباد اشاره کرد: با تلاش مجموعه فرمانداری این شهرستان ۱۲۴ مسئله و مشکل در جعفرآباد شناسایی شد که طی ۲ سال اخیر ۵۸ مورد از آن‌ها عملیاتی و یا تعیین تکلیف شده است. برای شهرستان جعفرآباد در سند چشم‌انداز ۲۰ ساله ۶۱ پروژه کلان را پیش‌بینی کرده‌ایم.

عبداللهی عنوان کرد: پروژه‌هایی همچون تاسیس بیمارستان ۶۴ تخت خوابی، ایجاد دانشکده طب سنتی، ایجاد کتابخانه و سالن مطالعه جنب مساجد شهرستان، ایجاد موزه مردم‌شناسی، ایجاد هیئت حل اختلاف در شهر جعفریه، و قاهان، ایجاد منطقه ویژه اقتصادی صادراتی کشاورزی در سطح شهرستان، ایجاد نیروگاه تولید برق و مزرعه خورشیدی، احداث اورژانس، پایگاه آتش‌نشانی، پاسگاه انتظامی و دادگاه و… بخشی از این پروژه‌های کلان هستند.

فرماندار شهرستان جعفرآباد درخصوص پروژه‌های افتتاح شده در هفته دولت بیان کرد: در هفته دولت ۲۳ پروژه در قالب اجرای طرح هادی به ارزش ۳۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان، ۱۱ پروژه آب شرب به ارزش ۱۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان، در حوزه ورزش و جوانان افتتاح خانه جوان به ارزش ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و ساختمان پلیس راهور در این شهرستان به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از پروژه‌هایی هستند که در این ایام افتتاح خواهند شد.

وی اشاره کرد: در حوزه بهداشت و درمان نیز اقدامات مثبتی طی این مدت انجام شده است. برای رفاه حال مردم عزیز این شهرستان سال گذشته درمانگاه شبانه‌روزی ایجاد شد. همچنین با مشارکت بخش خصوصی درمانگاه تخصصی در این شهرستان ساخته شد که متاسفانه به‌دلیل عدم صدور مجوز برای داروخانه این درمانگاه از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان قم هنوز موفق به افتتاح این درمانگاه تخصصی نشده‌ایم.

عبداللهی اظهار کرد: مطابق قانون برای فعالیت داروخانه فقط کافیست در آن مکان مسئول فنی حضور داشته باشد اما دانشگاه علوم پزشکی می‌گوید صدور مجوز صرفا به نام داروساز باید باشد. متاسفانه این دلیل برخلاف قانون است و ما این موضوع را به مدیریت استان و نمایندگان مردم شریف قم در مجلس شورای اسلامی رسانده‌ایم. امیدواریم دانشگاه علوم پزشکی استان در اسرع وقت این مجوز را صادر کند تا این مشکل حل شود.

فرماندار قم با اشاره به حضور دستگاه‌های دولتی و اجرایی در این شهرستان گفت: سال گذشته ۱۳ دستگاه در شهرستان جعفرآباد مستقر شده بودند. با رایزنی‌هایی که انجام دادیم امسال این امار به ۲۹ دستگاه افزایش یافته است. همچنان برخی دستگاه‌های ضروری و مهم هستند که تا به امروز به شهرستان ما نیامده‌اند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس