اعلام فراخوان سومین جشنواره پاسخ برتر در قم
اعلام فراخوان سومین جشنواره پاسخ برتر در قم

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام درویشی ظهر امروز در نشست خبری فراخوان سومین جشنواره پاسخ برتر که در سالن جلسات مرکز پاسخ‌گویی به شبهات برگزار شد، با اشاره به اهمیت پاسخگویی به شبهات موجود در جامعه اظهار داشت: تولید و توزیع […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام درویشی ظهر امروز در نشست خبری فراخوان سومین جشنواره پاسخ برتر که در سالن جلسات مرکز پاسخ‌گویی به شبهات برگزار شد، با اشاره به اهمیت پاسخگویی به شبهات موجود در جامعه اظهار داشت: تولید و توزیع پاسخ به شبهه یک خیر دنیوی است.

وی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های شبهه غرض‌ورزی است، بیان کرد: تولید شبهه با هدف زیرسوال بردن، مخدوش کردن و از بین بردن یک باور است. شبهه با سؤال متفاوت است، سؤال برای رفع یک موضوع مجهول است ولی شبهه می‌خواهد یک باور را تحت تأثیر قرار دهد.

دبیر علمی جشنواره پاسخ برتر تصریح کرد: امروز شبهات دارای یک گستره توزیع وسیع هستند و در  قالب‌های مختلف حتی برای کودکان نیز شبهه ایجاد می‌کنند، این افراد با ایجاد شبهه ذهن و ساختار ذهنی کودکان را نیز زیر سؤال می‌برند.

وی با اشاره به برگزاری سومین جشنواره پاسخ برتر گفت: جشنواره پاسخ برتر به دنبال معرفی برترین پاسخ‌ها به شبهات است تا مخاطبین بتوانند از آن‌ها بهره‌مند شوند، دو دوره جشنواره پاسخ برتر تاکنون برگزار شده است و در این جشنواره آثار برتر، چهره‌های برتر و مراکز برتر پاسخ‌گویی به شبهات معرفی شده‌اند. فراخوان سومین دوره جشنواره پاسخ برتر امروز آغاز بکار کرد و این جشنواره تازه ترین پاسخ به شبهات را معرفی کرده و مورد استفاده و بهره وری مخاطبین قرار خواهد گرفت.

درویشی بیان کرد: با توجه به اینکه گستره شبهات بسیار بزرگ و در فضای مختلفی تولید شبهه می شود تولیدات نیز باید گسترده باشد، جشنواره پاسخ برتر در صدد است که شناسایی و معرفی انجام شود تا موضوعات و شبهات مختلف پاسخ داده شود.

وی با اشاره به محتوای جشنواره پاسخ برتر گفت: دوره نخست جشنواره پاسخ به شبهات فضای مجازی و دوره دوم پاسخ به شبهات نسل جوان بود و سومین دوره نیز دوره تهاجم در پاسخ به شبهه است و رویکرد ما این است که سازوکاری داشته باشیم که ابتدا پاسخ شبهه را داشته باشیم و ذهن مخاطب واکسینه بشود.

دبیر علمی جشنواره پاسخ برتر گفت: رویکرد تهاجمی در مواجه با شبهه به عنوان بخش ویژه این جشنواره است و آثاری که به جشنواره ارسال خواهد شد در این بخش مورد توجه قرار می‌گیرد. انتخابات مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی را در دوره های مختلف داریم و جشنواره پاسخ برتر فرصتی است تا کسانی که تبیین و تحلیل و پاسخی نسبت به انتخابات دارند مورد توجه قرار گرفته و این جشنواره نگاه ویژه‌ای به انتخابات دارد. وقتی فراخوان جشنواره شکل می‌گیرد کمیته و کارگروه‌ها آغاز به کار می‌کنند که کارگروه چهره‌ها و تجسمی فعالیت خود را آغاز کرده و سپس چهره منتخب معرفی می‌شود.

همچنین علی اصغر فروتن در این نشست گفت: فراخوان این جشنواره از امروز کلید می خورد و طبق زمان بندی برای پایان اردیبهشت ماه پایان فراخوان را خواهیم داشت. این جشنواره جایگاه خود را در فضای علمی و نخبگانی پیدا کرده است. بخش‌های علمی، ادبی، چندرسانه‌ای، بین‌المللی و ویژه از جمله قالب‌های جشنواره است که عنوان بخش ویژه رویکرد تهاجمی در مواجهه با شبهات است.

دبیر اجرایی جشنواره پاسخ برتر گفت: بخش ادبی سومین جشنواره پاسخ برتر شامل شعر، داستان، داستانک، رمان است و بخش فیلم نیز شامل فیلم کوتاه مستند، موشن‌گرافی و پویانمایی است و بخش عکس شامل عکس نوشته، کاریکاتور و نقاشی است.

وی با اشاره به محتوای آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره پاسخ برتر خاطرنشان کرد: آثار نباید در دوره‌های گذشته جشنواره ارسال شده باشند، پاییز سال ۱۴۰۳ نیز مراسم اختتامیه سومین جشنواره پاسخ برتر برگزار و دریافت آثار از طریق سایت انجام می‌شود.