اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی قم ۳ برابر شد
اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی قم ۳ برابر شد
سیدمحمد تقی شاهچراقی ، استاندار قم گفت: طی یک سال گذشته اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی صنعتی و کشاورزی قم ۳ برابر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سید محمد تقی شاهچراغی ظهر روز چهارشنبه در دیدار با آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید قم اظهار داشت: در مورد اشتغال واحدهای صنعتی فعال یا نیمه فعال در یکسال گذشته ۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی و کشاورزی اعطا شده که نسبت به مدت مشابه قبل از آن سه برابر شده است.

استاندار قم با اشاره به موضوع مسکن در استان قم ابراز داشت: برای طرح نهضت ملی مسکن در استان قم ۱۲۸ هزار نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۹۲ هزار نفر واجد شرایط شدند و در ادامه برای نزدیک به ۵۰ هزار نفر تکلیف زمین و قرارداد ساخت مشخص شد.

شاهچراغی گفت: در هفته آینده ۱۲۸ واحد که در قالب نهضت ملی مسکن در استان قم ساخته شده است تحویل مردم می‌شود.

وی افزود: اداره کل راه و شهرسازی استان قم وقت ویژه ای می‌گذارد که کار نهضت ملی مسکن سریع‌تر شروع شده و به نتیجه برسد.

استاندار قم در ادامه با اشاره به این که بیشتر روستاهای قم دچار معضل آب شرب در کمیت و کیفیت بودند ابراز داشت: تلاش و پیگیری شد تا ۱۰ روز دیگر آب ۲۵ روستا از آب شیرین شهری قم تأمین می‌شود.

وی به مشکلات برخی جاده‌های قم نیز اشاره کرد و افزود: در جاده‌های بین شهر قم و شهرهای اطراف شاهد کیفیت نامناسب و تصادف‌های فراوان منجر به فوت بودیم و اکنون احداث جاده دوم بین کهک و پردیسان شروع شده و جاده منطقه دستجرد بین قم و تفرش نیز ۶ متر تعریض می‌شود.

شاهچراغی افزود: در مورد خانه‌های روستایی تعیین تکلیف زمین‌های زراعی صورت گرفت و اختلافات بین مردم و سازمان‌های دولتی در ید اختیار دولت بوده و شبانه روز تلاش می‌شود که این مشکل برطرف شود.

وی تاکید کرد: تقریباً نزدیک به ۱۰ ماه است در قم مشغول به کار شده ام و اولین وظیفه خود را تقویت ارتباط و حضور در بین مردم دانستم.

وی ادامه داد: در این مدت بدون استثنا همه روزهای هفته به شکلی ارتباط مردمی برقرار کرده ایم که حتی در ایام تعطیل نیز این ارتباط وجود داشته است.

استاندار قم گفت: اکنون به صورت دقیق می‌دانیم چه موضوعاتی را مردم با ما مطرح کرده اند و برای حل مشکلات زمان بندی کرده ایم که حل برخی تمام شده یا در حال انجام است و اگر مشکلی نشد چرایی آن را به مردم اطلاع می‌دهیم.

وی ابراز داشت: در حوزه فرهنگی کار بزرگ کنگره ملی شهدای استان که آبان ماه امسال برگزار می‌شود را پیش رو داریم و تمام دستگاه‌هایی که توانایی دارند برای کنگره شهدا همکاری خواهند کرد.

شاهچراغی در ادامه با اشاره به این که دغدغه علما و مراجع تقلید موضوع عفاف و حجاب است بیان کرد: موضوع نماز در ادارات و عفاف و حجاب کارکنان دولت با تشکیل گروه‌های بازرسی ساماندهی شد وضعیت ادارات در پاسخگویی، خدمت رسانی و حجاب و عفاف کارکنان نسبت به گذشته تفاوت کرده است.

استاندار قم تاکید کرد: دولت در یکسال گذشته پشتیبانی‌های خوبی کرده است و اعدادی که توافق کردیم را گرفتیم و بخشی تا آخر شهریور گرفته می‌شود تا پروژه‌های عمرانی تعیین تکلیف شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر