اعطای تسهیلات اجاره مسکن به ۷۴۱۶ متقاضی قمی
اعطای تسهیلات اجاره مسکن به ۷۴۱۶ متقاضی قمی
سید محمد صادق سیدی، سرپرست اداره برنامه ریزی و اقتصاد مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان قم گفت: در فاز سوم ثبت نام وام کمک ودیعه مسکن که از خرداد 1401 آغاز شده است تاکنون 7416 متقاضی قمی این تسهیلات را دریافت کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سید محمد صادق سیدی اظهار کرد: از سال ۹۹ ثبت نام وام کمک ودیعه مسکن در کشور براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و در راستای حمایت از مستاجران آغاز شد.

وی افزود: در فاز سوم این طرح که از خرداد سال جاری آغاز شده است ۳۱۳۳۹ متقاضی تاکنون در سامانه موفق به نام نویسی شده اند.

سیدی توضیح داد: از تعداد کل ثبت نام کنندگان این دوره،  ۱۰۰۸۲ متقاضی واجد شرایط شناخته شده اند و ۵۷۱۷ درخواست نیز در مرحله تعیین شعبه و معرفی به بانک است.

وی گفت: در مجموع، درخواست ۳۴۶۸ متقاضی برای دریافت وام کمک ودیعه مسکن به دلایل مختلف رد شده است.

به گفته سرپرست اداره برنامه ریزی و اقتصاد مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان قم تا کنون ۷۴۱۶ فقره تسهیلات کمک ودیعه مسکن در فاز سوم به متقاضیان اعطا شده است.

سیدی در خصوص ثبت نام های دوره های قبل توضیح داد: طی سال های گذشته در دو نوبت فاز یک و فاز دوم ثبت نام انجام شد که در فاز یک (سال ۱۳۹۹) بیش از شش هزار و در فاز دو (سال ۱۴۰۰) حدود پنج هزار فقره وام تسهیلات کمک ودیعه مستاجرین از سوی بانک های عامل به متقاضیان اعطا شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در مجموع سه فاز ثبت نامی تاکنون حدود ۱۸۳۲۳ مستاجر قمی، وام کمک ودیعه مسکن را دریافت کرده اند.

 

  • منبع خبر : اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قم