اعزام ۱۰۰ تن از اجتماعات نخبگانی به مشهد مقدس در قالب طرح سرای امید 
اعزام ۱۰۰ تن از اجتماعات نخبگانی به مشهد مقدس در قالب طرح سرای امید 
منتظری سرپرست جدید بنیاد نخبگان قم عنوان کرد: صد تن از  اجتماعات نخبگانی استان با هدف ایجاد حس خوباوری و امید آفرینی و ارتقا سطح معنوی، از برگزیدگان در طرح‌های مختلفی به سفر زیارتی مشهد مقدس در قالب طرح سرای امید اعزام خواهند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سعید رضا منتظری سرپرست  بنیاد نخبگان استان قم، از اعزام ۱۰۰ تن از نخبگان استان به سفر مشهد مقدس خبر داد و گفت: از جمله اقدامات فرهنگی بنیاد نخبگان که با رویکرد جدید در حال پیگیری است، برنامه‌ریزی برای سفرهای فرهنگی و معنوی ویژه نخبگان است که در نخستین سفر قرار است حدود ۱۰۰ تن از نخبگان استان در تاریخ ۱۷ تیر ماه جاری به مدت سه روز به مشهد مقدس اعزام شوند.

وی افزود: در این سفر توفیق خدمت گذاری به نخبگان استان در کنار مضجع شریف علی بن موسی الرضا(ع) نصیب بنیاد نخبگان استان شده و ما با افتخار میزبان این جامعه نخبگانی در این سفر هستیم.

سرپرست جدید بنیاد نخبگان قم همچنین عنوان کرد: نخبگانی که در طرح‌های مختلف ما شرکت کردند و مقام کسب کرده‌اند طی فراخوانی که اعلام شد برای حضور در این سفر چهار روزه فرهنگی معنوی ثبت نام کردند.

منتظری با اشاره به برنامه‌های مختلف فرهنگی و آموزشی تدارک دیده شده برای این سفر اظهار داشت:بازدید از خانه خلاقیت مشهد، زیارت و تجدید میثاق و عهد اجتماعات نخبگانی در کنار در کنار امام رئوف برای کمک به حل مشکلات کشور در  شرایط حساس کنونی جامعه، از جمله برنامه‌های این سفر است تا این نخبگان با قدرت و روحیه معنوی بالا وارد میدان عمل شوند.

وی همچنین به تشریح برنامه‌های این سفر پرداخت و بیان کرد:بازدید از خانه خلاقیت مشهد ، شرکت‌های مهم دانش بنیانی و نیز برگزاری کارگاه های علمی، آموزشی و فرهنگی  با حضور اساتید خبره و مسوولان در این سفر برای جامعه نخبگانی استان برنامه ریزی شده است تا امید آفرینی که مورد تأکید رهبری است  محقق شود.

وی تقویت روحیه معنوی نخبگان را از اهداف مهم این سفر دانست و گفت: از دیگر اهداف ما شکل‌گیری شبکه نخبگانی و ایجاد رابطه دوستانه فی مابین آنان است تا از هم افزایی  و دیدارها گفتگوها، زمینه‌ای برای شکل گیری ارتباطات علمی میان آنان فراهم گردد.

  • منبع خبر : روابط عمومی بنیاد نخبگان استان قم