اعزام کاروان های راهیان نور دانش آموزی به مناطق عملیاتی آغاز شد
اعزام کاروان های راهیان نور دانش آموزی به مناطق عملیاتی آغاز شد
سرهنگ امیر جعفری، معاون هماهنگ کننده سپاه استان قم از آغاز اعزام کاروان‌های راهیان نور دانش آموزی قم به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس خبر داد و گفت: در این مرحله ۷۰۰ نفر از دانش آموزان پسر اعزام خواهندشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سرهنگ امیر جعفری صبح یکشنبه در مراسم اعزام کاروان‌های راهیان نور دانش آموزی استان قم در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: با هماهنگی‌های صورت گرفته با نهادهایی همانند استانداری قم، اداره کل آموزش و پرورش استان و سپاه قم مقر شد، مرحله اول اعزام‌های دانش آموزی راهیان نور از مدارس پسرانه ناحیه‌های ۲ و ۳ قم آغاز شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه استان قم با بیان اینکه اعزام‌های دانش آموزی در این مرحله به مناطق یادمانی دوران دفاع مقدس طی ۴ اعزام خواهد بود افزود: در هر اعزام نیز ۴ دستگاه اتوبوس و در مجموع ۷۰۰ نفر از دانش آموزان در این مرحله به راهیان نور اعزام می‌شوند.

اعزام دانش آموزان دختر در بهمن ماه امسال

سرهنگ جعفری اضافه کرد: دومین مرحله اعزام دانش آموزان استان قم در بهمن ماه سال جاری و با اعزام ۳۵۰۰ نفر از دانش آموزان دختر انجام می‌پذیرد.

وی با اشاره به برنامه‌های تدارک دیده شده برای دانش آموزان در بازدید از مناطق عملیاتی در طی مدت ۴ روز بیان داشت: یادمان‌های زیارتی در اردوی راهیان نور دانش آموزی شامل مناطق عملیاتی فتح المبین، هویزه، شلمچه، نهر خین، معراج شهدا، پادگان شهید محمودوند و پادگان شهید زین الدین خواهد بود.

معاون هماهنگ کننده سپاه استان قم با بیان اینکه اردوهای راهیان نور از جمله مهمترین برنامه‌های فرهنگی در راستای تقویت فرهنگ و روحیه ایثار و شهادت در بین دانش آموزان است افزود: در سال‌های اخیر به دلیل شیوع کرونا اردوهای راهیان نور تعطیل بوده و امروز نیز با توجه به اتفاقات و حوادث اخیر کشور برپایی این برنامه در جهت آشنایی نسل جوان و نوجوان با دوران دفاع مقدس و فرهنگ جهاد و مقاومت بسیار مؤثر است.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر