اطلس جامع سرمایه گذاری استان قم، سال جاری تدوین می شود
اطلس جامع سرمایه گذاری استان قم، سال جاری تدوین می شود
فراهانی اظهار داشت: اطلس سرمایه گذاری یک پایگاه داده مکانی از طرح های موجود و پهنه های تخصیص یافته است که به ارائه نظام مند سیمای طبیعی، محیط زیستی و زیربنایی استان پرداخته و در عین حال، مناطق مستعد سرمایه گذاری را همراه با رتبه بندی طرح ها بر اساس نیاز استان، معرفی میکند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری ایرنا قم، مهدی فراهانی مدیر کل امور اقتصادی و‌ دارایی استان قم در حاشیه جلسه تدوین اطلس سرمایه گذاری استان که با حضور معاونان استاندار و مدیران کل دستگاه های دخیل در حوزه سرمایه گذاری برگزار شد، اظهار داشت: اداره کل امور اقتصادی و‌ دارایی به عنوان متولی جذب سرمایه گذاری خارجی در استان، برای تدوین اطلس جامع سرمایه گذاری، جدیت و‌ پیگیری لازم را دارد.
مهدی فراهانی افزود: از آنجا که مبنای فنی و‌ اصولی سرمایه گذاری، اطلس سرمایه گذاری است، با همکاری مسئولان فنی و‌ اساتید تدوین اطلس ، سعی شده است به روز ترین اطلاعات از ظرفیت ها، محدویت ها و‌ پهنه های مستعد مشخص شود تا در یک بستر نرم افزاری، مورد استفاده سرمایه گذاران قرار گیرد.
وی با تاکید بر مزیت های تدوین اطلس سرمایه گذاری گفت: اطلس سرمایه گذاری یک پایگاه داده مکانی از طرح های موجود و پهنه های تخصیص یافته است که به ارائه نظام مند سیمای طبیعی، محیط زیستی و زیربنایی استان می پردازد و در عین حال، مناطق مستعد سرمایه گذاری را همراه با رتبه بندی طرح ها بر اساس نیاز استان، معرفی میکند.
وی با بیان اینکه مکاتبات و‌ رایزنی هایی با سازمان مدیریت و برنامه استان صورت گرفته تا اعتبار اطلس از بودجه پژوهشی استان تامین شود، گفت: خوشبختانه ردیف بودجه پژوهشی برای تدوین اطلس از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی اختصاص یافته است و جمع آوری اطلاعات مورد نیاز از دستگاههای اجرایی استان آغاز شده است.
وی اظهار امیدواری کرد تا پایان امسال تدوین اطلس سرمایه گذاری، به سرانجام برسد و‌ بتواند نقشی موثر در رفع مشکلات سرمایه گذاری در استان داشته باشد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا