به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از فارس از قم، حمیدرضا شهرکی در نشست با مدیر، معاونین و مسئولان حمل ونقل کالا و مسافر اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم و همچنین مدیران شرکتها و انجمن های صنفی حمل ونقل جاده ای قم، اظهار داشت: صنعت حمل و […]

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از فارس از قم، حمیدرضا شهرکی در نشست با مدیر، معاونین و مسئولان حمل ونقل کالا و مسافر اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم و همچنین مدیران شرکتها و انجمن های صنفی حمل ونقل جاده ای قم، اظهار داشت: صنعت حمل و نقل با ۸۰۰ هزار نفر فعال مستقیم و پنج هزار همت  سرمایه‌گذاری، جایگاه هفتم کشور دراشتغالغزایی را داراست.

وی با یاد آوری این مهم که افزون بر ۳۴ درصد سوخت کشور در بخش حمل ونقل جاده ای به مصرف می رسد، تاکید کرد: به منظور ساماندهی و بهینه سازی مصرف سوخت، ارتقا زیر ساخت‌های نظارتی و ساماندهی اسناد حمل ونقلی بخصوص بارنامه، ضروری است.

شهرکی دراین جلسه که مدیران ادارات کل حمل ونقل کالا و مسافر سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای وی را همراهی می کردند، به مبحث نوسازی ناوگان عمومی حمل ونقل جاده ای مسافر اشاره کرد و گفت: دوهزار دستگاه اتوبوس به کشور وارد شده که جهت واگذاری به جامعه هدف با ۱۳ شرکت قرار داد منعقد گردیده و تاکنون ۶۰۰ ثبت نام نیزجهت دریافت ناوگان درج شده است.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با تاکید بر آنکه نزدیک ۶۰ درصد از کل مبلغ خودرو به صورت وام ، قابل پرداخت است، گفت: کارمزد وام لحاظ شده نیز  ۱۲ درصد است که مناسب و اقتصادی است.

شهرکی ادامه داد: متناسب با وضعیت اقتصادی و شرایط متقاضیان، انواع خودروهای ناوگان عمومی حمل مسافر، شامل: اتوبوس، مینی بوس، میدل باس و سواری کرایه، تهیه و آماده واگذاری می باشد.

پایان پیام/ ۷۸۰۴۱