اسکان رسمی بیش از ۳۵۰ هزار زائر نوروزی در استان قم
اسکان رسمی بیش از ۳۵۰ هزار زائر نوروزی در استان قم

به‌گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‎‌دستی قم، علی‌رضا ارجمندی اظهار کرد: براساس آخرین آمار از ابتدای طرح تعطیلات نوروزی در بیست و سوم اسفندماه سال گذشته تا پایان یازدهم فروردین‌ماه سال‌جاری ۳۵۰ هزار و ۶۱۵ زائر و مسافر در اماکن رسمی استان قم اقامت یافته‌اند. مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و […]

به‌گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‎‌دستی قم، علی‌رضا ارجمندی اظهار کرد: براساس آخرین آمار از ابتدای طرح تعطیلات نوروزی در بیست و سوم اسفندماه سال گذشته تا پایان یازدهم فروردین‌ماه سال‌جاری ۳۵۰ هزار و ۶۱۵ زائر و مسافر در اماکن رسمی استان قم اقامت یافته‌اند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم ادامه داد: از این تعداد ۱۵۴ هزار و ۳۶۶ نفر در اماکن رسمی تحت نظارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم شامل هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، مهمان‌پذیرها و خانه‌مسافرها و مابقی در سایر اماکن اقامت رسمی شامل بوستان‌ها، اماکن مسقف، استراحتگاه‌ها و کمپینگ‌های مسافری، سالن‌های ورزشی، آموزش و پرورش، حسینیه‌ها و مساجد، زائرسراهای حرم حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران اسکان داشته‌اند.

ارجمندی افزود: در استان قم ۱۴ هزار تخت در قالب ۴۳ هتل، ۲۴ هتل آپارتمان، ۸۳ مهمانپذیر و ۱۷۰ خانه مسافر دارای مجوز از میراث‌فرهنگی در استان قم پذیرای حضور زائران و مسافران نوروزی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم در پایان با تاکید بر اهمیت نظارت مستمر بر تاسیسات گردشگری گفت: به منظور ارائه خدمات مطلوب و شایسته از ۱۴ اسفندماه سال گذشته تا یازدهم فروردین‌ماه سال‌جاری ۵۶۳ مورد بازدید نظارتی از واحدهای اقامتی و گردشگری استان انجام شده که در این بین ۱۸۷  تذکر و ۱۳ اخطار کتبی برای واحدهای متخلف صادر شده است.

پایان پیام/۷۸۰۳۳