استقرار هیات‌های ورزشی در شهرستان کهک با جدیت پیگیری می‌شود
استقرار هیات‌های ورزشی در شهرستان کهک با جدیت پیگیری می‌شود
علیرضا گلچین پور، فرماندار شهرستان کهک از توابع استان قم گفت: موضوع مستقر نشدن هیات‌های ورزشی در سطح این شهرستان اکنون به عنوان یکی از دغدغه‌های مهم ورزش کهک تبدیل شده‌ و این موضوع با جدیت پیگیری می‌شود. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، علیرضا گلچین پوراظهار داشت: موضوع مستقر نبودن هیات‌های ورزشی در شهرستان کهک را به اطلاع اداره کل ورزش و جوانان استان قم رسانده‌ایم تا تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به اینکه اکنون تنها هیات‌های هاکی، کوهنوردی، فوتبال و والیبال در شهرستان کهک مستقر شده‌است تاکید کرد: انتظاری داریم هماهنگی‌های لازم برای استقرار همه هیات‌های ورزشی درکهک انجام گردد.

وی افزود: در مورد اینکه هیات‌های ورزشی به صورت گسترده در کهک فعالیت ندارند باید اداره ورزش شهرستان با حمایت اداره کل ورزش و جوانان تسهیل‌گری نماید.

گلچین گفت:‌اگر همه هیات‌های ورزشی در کهک پای کار بیایند شور و حال ورزشی در سطح شهرستان زیاد می‌شود گرچه تا حدودی این شور و نشاط را ایجاد کرده‌ایم و نیاز به هم افزایی بین دستگاهی داریم.

وی افزود: اداره ورزش و جوانان شهرستان کهک اکنون به صورت اسمی فعال است اما چارت نیروهای آن ابلاغ نشده‌ و امکانات ورزشی متناسب با شهرستان هم در اختیار ندارد.

گلچین پور افزود: تا زمانی که حکم رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان کهک صادر شود یک نفر به عنوان سرپرست در این اداره مشغول به کار شده‌است.

شهرستان کهک در فاصله ۳۰ کیلومتری مرکز شهر قم دارای ۲ بخش مرکزی و فردو است. جمعیت ثابت این شهرستان ۳۰ هزار نفر و جمعیت متغیر آن تا ۸۰ هزار نفر تخمین زده می‌شود.

با مصوبه هیات دولت و پیگیری‌های استاندار وقت قم در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ تشکیل شهرستان‌های جدید کهک و جعفریه در استان قم تصویب شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا