استاندار قم: در برخورد با متخلفان اقتصادی هیچ مماشاتی نخواهیم داشت
استاندار قم: در برخورد با متخلفان اقتصادی هیچ مماشاتی نخواهیم داشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سیدمحمد آقامیری شامگاه سه شنبه در پنجمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان قم که در سالن جلسات امام جواد(ع) برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: مسئله تنظیم بازار نکته مهمی است که نباید بین سایر برنامه‌ها از آن غافل شد و […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سیدمحمد آقامیری شامگاه سه شنبه در پنجمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان قم که در سالن جلسات امام جواد(ع) برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: مسئله تنظیم بازار نکته مهمی است که نباید بین سایر برنامه‌ها از آن غافل شد و از امروز حداقل هفته‌ای یک‌بار جلسه ستاد تنظیم بازار استان در استانداری باید برگزار شود. 

وی با تاکید بر بررسی درصد تغییرات قیمت‌ها به صورت هفته‌ای، گفت: در گزارشی که اداره‌کل صمت به ما ارائه داده شکر به قیمت بالای ۳۰ هزار تومن به‌دست مصرف کننده می‌رسد.

استاندار قم تاکید کرد: این قیمت کاملا تخلف و غلط است، قیمت شکر درب کارخانه ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان بوده و به دست مصرف‌کننده به صورت فله باید به قیمت ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان و بسته بندی ۳۴ هزار تومان برسد. هر نرخی بالای این قیمت تخلف بوده و سازمان تعزیرات استان از فردا با بررسی از سطح شهر با متخلفین برخورد نماید.

آقامیری بر لزوم مشخص کردن نرخ قیمت کالا‌ها حداقل هفته‌ای یک‌بار توسط بازرسین اداره‌کل صمت و اصناف استان و معاونت اقتصادی استانداری تاکید کرد و گفت: کالاهایی که نیاز به قیمت‌گذاری در ستاد تنظیم بازار استان دارند هر هفته بررسی خواهند شد، قیمت کالاهایی هم که نیاز به نظارت دارند ما در این ستاد مورد بررسی قرار می‌دهیم.

وی با بیان اینکه در برخورد با متخلفین هیچ‌گونه تعارفی نداریم، عنوان داشت: برخورد سر سخت با متخلفین رویکرد بنده طی مدیریت خود در بخش‌های مختلف بوده است چراکه در نظام جمهوری اسلامی مماشات با متخلفین اقتصادی بی‌معناست و مردم نباید معطل تعارف ما مسئولین باشند.

وی ادامه داد: در بحث سفره مردم با هیچ متخلفی تعارف نداریم و از دستگاه‌هایی همچون تعزیرات و اصناف توقع داریم با متخلف برخورد کنند و در این جلسه اعلام می‌کنم که از این موضوع حمایت خواهم کرد.

پایان پیام/۷۸۰۳۰