استاندار قم: از ظرفیت تشکل‌های مردمی در آموزش و پرورش استفاده شود
استاندار قم: از ظرفیت تشکل‌های مردمی در آموزش و پرورش استفاده شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی استانداری قم، سیدمحمدتقی شاهچراغی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در سالن جلسات اداره‌کل آموزش و پرورش قم برگزار شد، با تاکید بر پویایی بیشتر فضای آموزش و پرورش گفت: تشکل‌های مردمی خوبی در حوزه کودک […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی استانداری قم، سیدمحمدتقی شاهچراغی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در سالن جلسات اداره‌کل آموزش و پرورش قم برگزار شد، با تاکید بر پویایی بیشتر فضای آموزش و پرورش گفت: تشکل‌های مردمی خوبی در حوزه کودک و نوجوان در استان قم فعالیت دارند که می‌توان از ظرفیت این مجموعه‌ها به ویژه در مقاطع ابتدایی استفاده کرد.

 استاندار قم با بیان اینکه سال ۱۴۰۱، سال سخت و پرزحمتی بود، گفت: باید نسبت به نقش و شان معلمان بیش از پیش توجه شود و در استان قم با جدیت به دنبال تحقق این موضوع هستیم.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از معلمان دغدغه‌های شخصی خود را مطرح نمی‌کنند، خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه قم مرکز تعلیم و تربیت و خاستگاه انقلاب اسلامی است باید به اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم توجه ویژه‌تری شود.

 شاهچراغی با بیان اینکه در خود استان می‌توانیم مشکلات بسیاری را رفع کنیم، تصریح کرد: نباید به گونه‌ای برخورد شود که انگار حل تمام مشکلات آموزش و پرورش در گرو تامین منابع در سطح ملی است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های خوبی در آموزش و پرورش با نگاه‌های جدید ایجاد شده است، یادآور شد: بسیج دانش‌آموزی و کانون‌های مساجد ظرفیت‌های بسیار خوبی هستند که باید در استان برای تربیت نسل های مختلف مورد استفاده قرار گرفته شوند.

 استاندار قم با تاکید بر لزوم ایجاد اردوگاه‌های فرهنگی تربیتی و تفریحی برای آموزش و پرورش، اظهار کرد: بخشی از موارد آموزشی و به ویژه تربیتی باید در فضایی خارج از مدارس دنبال شود و از این رو باید ایجاد اردوگاه در استان با جدیت دنبال شود.

پایان پیام/۷۸۰۳۳