استاندار خراسان جنوبی با تولیت حرم حضرت معصومه (س) دیدار کرد/ دولت سیزدهم به خراسان جنوبی، نگاه  ویژه ای دارد
استاندار خراسان جنوبی با تولیت حرم حضرت معصومه (س) دیدار کرد/ دولت سیزدهم به خراسان جنوبی، نگاه  ویژه ای دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، جواد قناعت، استاندار خراسان جنوبی امروز در دیدار با تولیت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) در شهر قم، اظهار داشت: دولت سیزدهم به استان خراسان جنوبی، نگاه  ویژه ای دارد. وی گفت: در خراسان جنوبی متأثر از وسعت خراسان بزرگ، […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، جواد قناعت، استاندار خراسان جنوبی امروز در دیدار با تولیت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) در شهر قم، اظهار داشت: دولت سیزدهم به استان خراسان جنوبی، نگاه  ویژه ای دارد.

وی گفت: در خراسان جنوبی متأثر از وسعت خراسان بزرگ، متأسفانه زیرساخت های راه، آب، جاده و سایر فراهم نشده بود اما از زمان استقرار دولت سیزدهم در این استان اقدامات خوبی انجام شده است.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۱ در احداث باند دوم رتبه اول را کسب کرده، تصریح کرد: این نگاه ویژه به خاطر کمتر توسعه یافتگی استان است  چراکه قبل از این، به خراسان جنوبی کمتر توجه شده بود.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی معادنی با ذخایر غنی دارد که کمتر به آن توجه شده، اظهار داشت: ما توانستیم ۱۷ تا قرارداد فرآوری ذخایر معدنی را طی این مدت در استان منعقد کنیم.

قناعت با اشاره خشکسالی حاکم بر استان ناشی از کم بارشی و نیز افزایش میزان مصرف آب در بخش کشاورزی، گفت: پیگیری های لازم در زمینه انتقال آب از خلیج فارس در دستور کار می باشد و در زمینه تأمین آب استان از طریق خط چهار دریای عمان نیز اقدامات مؤثری صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: از زمان استقرار دولت سیزدهم، اتفاقات خوبی در حوزه زیرساخت،  معادن،  آب و جاده های در خراسان جنوبی رقم خورده ولی رفع مشکلات و کاستی های موجود، کار زیادی  نیاز دارد.

به گفته وی در بحث موضوعات فرهنگی، استفاده از مدیران انقلابی با دقت و با در نظر گرفتن تجربه افراد در دستور کار بوده و هست.

استاندار خراسان جنوبی به ظرفیت ۵۰۰ تا ۶۰۰ روحانی استان خراسان جنوبی در قم اشاره کرد و افزود: فلسفه حضور ما در این مراسم شنیدن دغدغه ها و رفع مشکلات این قشر است.

به گفته قناعت به منظور کیفیت بهتر امور در این سفر، جلساتی با نمایندگان طلاب برگزار و مشکلات روحانیون احصاء شده است.

وی با بیان اینکه در خراسان جنوبی مردمی بسیار متدین و همسو با انقلاب پای کار هستند و نماز جمعه های آن باشکوه برگزار می شود، گفت: نرخ رشد اقتصادی استان کم و جزو استان های کم برخوردار است ولی در خصوص بازسازی عتبات عالیات رتبه نخست از آن خراسان جنوبی است.

وی ادامه داد: طرح توسعه زیر سطحی حرم امامین جوادین(ع) به نام صحن حضرت امام محمد باقر (ع) در کاظمین با مشارکت ۶ استان خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، قم، فارس و اصفهان اجرا می شود و دبیرخانه آن در استان خراسان جنوبی مستقر است. 

پایان پیام/۶۹۰۷۵