از زیپ لاین و پل معلق بوستان کوثر تا احیای شهربازی نوستالژی بوستان فدک
از زیپ لاین و پل معلق بوستان کوثر تا احیای شهربازی نوستالژی بوستان فدک
پیام جوادیان مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم پروژه‌های تفریحی سال 1401 شهرداری قم را نام برد و گفت: امسال زیپ لاین و پل معلق بوستان کوثر در کنار باغ گیاهان دارویی و دم‌نوش خانه، سایت ورزش‌های هیجانی و شهربازی نستالژی بوستان فدک به مجموعه‌های تفریحی شهر اضافه خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، پیام جوادیان در گفت‌وگو با خبرنگار نسیم قم، به پروژه‌های تفریحی شهر قم در سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های مهم شهرداری قم توسعه سرانه تفریحی شهر برای جذب توریست و افزایش رونق اقتصادی شهر است.
وی توسعه سرانه تفریحی شهر را در افزایش زمان ماندگاری زائران و مسافران مهم خواند و افزود: امسال تمرکز شهرداری برافزایش و توسعه سرانه تفریحی در شهر بوده و امیدواریم تا پایان سال بتوانیم پروژه‌ها را تکمیل کنیم.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از اجرای پروژه زیپ لاین و پل معلق در بوستان کوثر خبر داد و بیان کرد: امسال برنامه‌ریزی‌های لازم برای اجرای پروژه تفریحی زیپ لاین و پل معلق در بوستان کوثر انجام‌شده است.
وی پیشرفت فیزیکی پروژه تفریحی زیپ لاین و پل معلق در بوستان کوثر را ۳۰ درصد اعلام کرد و گفت: علاوه بر این پروژه باغ گیاهان دارویی و دم‌نوش خانه بوستان علوی نیز در مرحله احداث است که شامل تمام گیاهان دارویی است.
جوادیان ادامه داد: در این باغ به انتخاب شما داروهایی گیاهی برداشت‌شده و تحویل داده می‌شود و پزشکان دارویی نیز در این باغ حضورداشته و رستوران غذاهای ارگانیک و دم‌نوش خانه نیز در جوار باغ ساخته می‌شود.
وی سایت ورزش‌های هیجانی را نیز مطرح کرد و یادآور شد: سایت ورزش‌های هیجانی در بوستان علوی و شهربازی نوستالژی شهر قم در بوستان فدک نیز در مرحله احداث است و با دستگاه‌های مدرن تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم در پایان تأکید کرد: شهر قم با ۲۰ میلیون زائر و مسافر نیاز به جذب توریست ندارد اما باید تلاش کنیم زمان ماندگاری آن‌ها را در شهر افزایش دهیم تا شهر ازنظر اقتصادی نیز بهره لازم را برده و تنها مجبور به هزینه کردن نباشیم.
انتهای پیام/