ارسال بیش از هزار و ۸۰۰ اثر به همایش کتاب سال حوزه
ارسال بیش از هزار و ۸۰۰ اثر به همایش کتاب سال حوزه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوالقاسم مقیمی حاجی امروز در نشست خبری همایش کتاب سال حوزه که در سالن جلسات انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم برگزار شد، گفت: بیش از هزار و ۸۰۰ اثر از سوی حوزویان داخل و خارج ایران به بیست و پنجمین […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوالقاسم مقیمی حاجی امروز در نشست خبری همایش کتاب سال حوزه که در سالن جلسات انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم برگزار شد، گفت: بیش از هزار و ۸۰۰ اثر از سوی حوزویان داخل و خارج ایران به بیست و پنجمین همایش کتاب سال حوزه و هفتمین جشنواره مقالات علمی حوزه ارسال شده است.

وی بابیان اینکه در این دوره از جشنواره شاهد رشد ۳۵ درصدی ارسال آثار و رشد ۴۰ درصدی آثار بانوان طلبه هستیم، افزود: بعد از بررسی و ارزیابی آثار دریافت شده، ۴ اثر به‌عنوان آثار برگزیده، ۳۰ اثر شایسته تقدیر و ۳۲ اثر شایسته تحسین انتخاب شدند.

معاون پژوهش حوزه‌های علمیه افزود: در اختتامیه بیست و پنجمین همایش کتاب سال حوزه که پنجشنبه ۱۲ بهمن‌ماه در مدرسه عالی دارالشفاء قم برگزار می‌شود از مقام علمی مرجع فقید جهان تشیع مرحوم آیت‌الله فاضل لنکرانی و چند ناشر و پژوهشگاه برتر پژوهشی تجلیل می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حمید جزایری دبیر علمی همایش کتاب سال حوزه هم بابیان اینکه آثار ارسالی در ۱۹ گروه دانشی تقسیم‌بندی شده است، گفت: بیشتر آثار ارسالی به جشنواره در حوزه فقه و اصول، فلسفه و کلام و علوم تربیتی بوده است.

به گفته دبیر علمی همایش کتاب سال حوزه، علاوه بر طلاب ایرانی، طلابی از ۱۱ کشور دنیا هم آثار خود را به زبان‌های مختلف به دبیرخانه همایش ارسال کرده‌اند.

وی افزود : در جشنواره بیست و پنجمین کتاب سال حوزه ۳ اثر برگزیده و ۲۱ اثر شایسته تقدیر و ۳۲ اثر شایسته تحسین خواهد بود.

پایان پیام/ ۷۸۰۴۱