ارتقای رتبه جهانی سازمان ملی استاندارد در دولت سیزدهم
ارتقای رتبه جهانی سازمان ملی استاندارد در دولت سیزدهم
مهدی اسلام‌پناه، رئیس سازمان ملی استاندارد ایجاد فضای رقابتی میان کارخانه‌ها را از نتایج افزایش نظارت‌های این سازمان دانست و گفت: سازمان ملی استاندارد به دنبال جبران عقب‌ماندگی هاست و رتبه جهانی این سازمان در دولت سیزدهم از 26 به 22 ارتقا یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مهدی اسلام‌پناه رئیس سازمان ملی استاندارد ایران ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه و امام جمعه قم که در سالن جلسات دفتر جامعه مدرسین انجام شد، طی سخنانی از صدور ۹۲ گواهی حلال خبر داد و اظهار کرد: نخستین آزمایشگاه محصولات حلال را به مناسبت دهه فجر در قم افتتاح خواهیم کرد‌.

وی با بیان اینکه رتبه سازمان ملی استاندارد در دنیا به ۲۲ رسیده است، عنوان کرد: تا پیش از دولت سیزدهم، ایران در جایگاه ۲۶ دنیا از نظر استاندارد قرار داشت.

رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه در واردات کالاهای اساسی و تولیدات کارخانه‌ها نظارت خود را افزایش داده‌ایم خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است که با استانداردسازی فضای رقابتی را میان تولید کنندگان تقویت کنیم.

وی شایسته‌سالاری را مهم‌ترین رویکرد سازمان ملی استاندارد برشمرد و بیان کرد: امروز سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان بخشی از دولت توانسته بسیاری از عقب ماندگی‌ها را جبران کند.

اسلام پناه با بیان اینکه سازمان استاندارد نهادی نظارتی است، گفت: با افزایش نظارت‌ها خوشبختانه کم‌فروشی کاهش قابل توجهی در سطح کشور داشته است.

معاون رئیس جمهور نشان ملی استاندارد را یک نشان معتبر دانست و عنوان کرد: توانستیم این نشان را با ۱۰ سال عقب ماندگی به‌روزرسانی کرده و به تغییرات محتوایی مطلوبی برسیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس