– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، سردار غلامرضا سلیمانی امروز در سفر به قم و در دیدار با مراجع از برنامه ریزی و اجرای برنامه‌ها با رویکرد جدید در بسیج خبر داد و گفت: در رویکرد جدید برنامه‌ها با حفظ اصول انقلابی و […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، سردار غلامرضا سلیمانی امروز در سفر به قم و در دیدار با مراجع از برنامه ریزی و اجرای برنامه‌ها با رویکرد جدید در بسیج خبر داد و گفت: در رویکرد جدید برنامه‌ها با حفظ اصول انقلابی و شرعی برای جذب نوجوانان و جوانان و نوسازی برنامه‌ها و با اولویت جهاد تبیین، جهاد خدمت و امید آفرینی انجام خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه سالانه یک میلیون نفر در بسیج جذب می‌شوند، گفت: بیشتر این افراد در قشرهای مختلف بسیج و در بین دانش آموزان، دانشجویان و ادارات، بازاریان و کارخانجات عضو می‌شوند.

وی مسجد محوری را از رویکرد‌های اصلی بسیج در کشور عنوان کرد و گفت: حدود ۷۳ درصد از ۵۰ هزار پایگاه‌ بسیج فعال در کشور در مساجد مستقر هستند.

وی ادامه داد: برای جهاد خدمت و جهاد تبیین در حال ظرفیت سازی هستیم و در قالب برنامه‌های مختلف با روشنگری و بصیرت آفرینی در جامعه فعال هستیم.

سردار سلیمانی افزود: از پاییز گذشته تا امروز حدود ۲۰ میلیون نفر مخاطب برنامه‌های بسیج بوده اند.

وی اضافه کرد: جهاد تبیین در قالب اردو‌های راهیان نور، اردو‌های راهیان پیشرفت و تولید فیلم و پویانمایی در سطوح و مکان‌های مختلف پیگیری شده است.

فرمانده بسیج در خصوص محرومیت زدایی و رفع مشکلات زیر ساختی مناطق کم برخوردار کشور گفت: آبرسانی به ۲ هزار ۴۰۰ روستا، ساخت مسکن برای ۱۲ هزار مددجو کمیته امداد امام خمینی رحمت الله علیه، رهایی ۱۴ هزار نفر از بند و ایجاد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی از مهمترین اقداماتی است که در یک سال گذشته انجام شده است.

سردار سلیمانی به خدمت رسانی گروه‌های جهادی در مناطق مختلف کشور اشاره کرد و گفت: ۵۲ هزار گروه جهادی در بسیج فعال هستند و خدمات مختلف محرومیت زدایی را در کشور پیگیری می‌کنند.

وی افزود: طرح از آبخیز تا جالیز با اجرای توافقنامه‌ای با جهاد کشاورزی برای رشد تولید محصولات کشاورزی و دانش بنیان کردن کشاورزی در کشور در دست اجرا قرار دارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین فعال نمودن مساجد را از دیگر برنامه‌های بسیج عنوان کرد و افزود: ۴ هزار مسجد نیمه فعال با حضور امامان جماعت و همکاری مردم در سطح کشور فعال شده اند.