ارائه تسهیلات بدون سود به مستمری‌بگیران بیمه کشاورزان قم
ارائه تسهیلات بدون سود به مستمری‌بگیران بیمه کشاورزان قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام رحیم اهرمی طی سخنانی با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت امیرالمؤمنین امام علی(ع) و روز پدر اظهار کرد: ما در صندوق بیمه اجتماعی استان قم افتخار خدمت‌رسانی به حدود هزار و ۴۰۰ پدر پیشکسوت مستمری‌بگیر روستایی و عشایری را داریم. وی […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام رحیم اهرمی طی سخنانی با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت امیرالمؤمنین امام علی(ع) و روز پدر اظهار کرد: ما در صندوق بیمه اجتماعی استان قم افتخار خدمت‌رسانی به حدود هزار و ۴۰۰ پدر پیشکسوت مستمری‌بگیر روستایی و عشایری را داریم.

وی افزود: ارائه خدمات بیشتر به مستمری‌بگیران یکی از راهبردهای صندوق بیمه اجتماعی است و بر همین اساس، به‌زودی دو طرح مهم برای مستمری‌بگیران استان اجرا می‌شود.

وی از امضای تفاهم‌نامه میان مدیران عامل صندوق بیمه اجتماعی و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران خبر داد و گفت: به‌زودی تسهیلات بدون سود به مستمری‌بگیران بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان قم اختصاص می‌یابد.

اهرمی تأکید کرد: اجرای طرح بیمه تکمیلی یکی دیگر از درخواست‌های مستمری‌بگیران بود که به‌صورت آزمایشی در چند استان کشور آغازشده و امیدواریم این طرح از اوایل سال آینده در استان قم اجرا شود.

وی از افزایش تعداد اعضای صندوق بیمه اجتماعی در ماه‌های اخیر خبر داد و گفت: با اطلاع‌رسانی گسترده رسانه‌‌ای، تبلیغات چهره به چهره و حمایت‌های مسئولان محلی، صندوق استان قم ازنظر جذب بیمه‌شده جدید در جایگاه اول تا سوم قرار دارد.

اهرمی پرداخت ۷۰ درصد حق بیمه توسط دولت را یکی از مهم‌ترین مزایای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی ذکر کرد و بیان داشت: دریافت حقوق بازنشستگی، دریافت حقوق ازکارافتادگی، دریافت مستمری ناشی از فوت سرپرست خانوار و نقل‌وانتقال سابقه عضویت به سازمان‌های بیمه‌گر از دیگر مزایای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر است.

وی گفت: اهالی مناطق روستایی و عشایری، ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، رانندگان بین‎شهری استان و قالی‌بافان می‌توانند از مزایای صندوق بیمه اجتماعی بهره‌مند شوند.

پایان پیام/ ۷۸۰۴۱