اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم رتبه برتر شورای هماهنگی مدیران را در کشور کسب کرد
اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم رتبه برتر شورای هماهنگی مدیران را در کشور کسب کرد
اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم رتبه اول شورای هماهنگی مدیران استانی دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی را در سطح کشور کسب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، اولین جلسه از سلسله نشست‌های طرح تبیین «روایت جهاد – رقابت خدمت» با حضور وحید وزیری‌راد مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی و رئیس شورای هماهنگی استان قم و حبیب‌الله جلیلی مدیرکل دفتر اموراستان‌های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با هدف هم اندیشی، تبادل اطلاعات و تجربیات و بررسی فرایندهای جاری مرتبط، خصوصا ظرفیت‌های شورای هماهنگی، در محل دفتر امور استان‌های وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی برگزار شد.

حبیب‌الله جلیلی، مدیر کل امور استان‌های وزارت متبوع ضمن تبیین و تشریح «طرح روایت جهاد- رقابت خدمت» و تبریک به مدیرکل استان قم  به خاطر کسب رتبه اول شورای هماهنگی مدیران کشور، گفت:  پس از تاکید دکتر زاهدی وفا، سرپرست محترم وزارت بر اهمیت فعالیت‌های «شوراهای هماهنگی مدیران استان ها» در پیشبرد اهداف وزارت در سطوح استانی، مطالعه اولیه‌ای از فعالیت استان‌ها تهیه و بر مبنای آن سلسله نشست‌هایی با عنوان «طرح تبیین روایت جهاد – رقابت خدمت» برنامه‌ریزی شد تا با حضور مدیران کل اجرایی نقاط قوت و ضعف فرایندهای اجرایی جاری مورد بازبینی قرار گیرد.

وی افزود: در این نشست‌ها توجه و اهمیت بخشیدن به ظرفیت‌های شورای هماهنگی مدیران در استان‌ها مورد تاکید است؛ همفکری، هم رفتاری و در نهایت همدلی بین دستگاه‌های تابعه سبب همسویی و ارائه خدمات بهتر به مردم خواهد شد و از طرفی بر تعاملات با ذی نفوذان، نخبگان و سایر مراجع استانی و ملی و انعکاس دستاوردهای وزارت به آحاد جامعه تاثیرات خوبی خواهد داشت.

جلیلی تصریح کرد: این شوراها با هدف ایجاد نگرش مشترک، وحدت رویه، تجمیع ظرفیت‌ها و توانمندی‌های وزارت دراستان‌ها، برای افزایش توان دولت در امر خدمت‌رسانی و افزایش توان دستگاه‌ها درحل و فصل مسائل و مشکلات در سطح استان‌ها از ده دستگاه تابعه وزارت تشکیل شده تنوع گسترده‌ای از برنامه‌ها،  فعالیت‌ها و خدمات را در استان‌ها فراهم می‌کند.

وی اظهار کرد: این شوراها از نظر گستردگی فعالیت‌ها و خدمات و گستردگی جمعیت تحت پوشش، در میان سایر دستگاه‌های اجرایی کشور بی‌نظیر بوده و یکی از اصلی‌ترین و موثرترین تشکیلات و ابزارهای وزارت در استان‌ها محسوب می‌شود.

مدیرکل امور استانهای وزارت کار تأکید کرد: این ظرفیت عظیم که وظیفه راهبری اهداف و برنامه‌ها را بر عهده دارد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و پایش مستمر وضعیت آن و به روز بودن رویه‌های آن امری ضروری است.

جلیلی بیان کرد: در سه ماه اول سال ۱۴۰۱ تعداد ۱۰۶ جلسه شورای هماهنگی بین دستگاه‌های تابعه وزارت در استان‌های کشور با میانگین ۵٫۳ مصوبه برای هر جلسه ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه در این جلسات اهم موضوعات جاری دستگاه های تابعه وزارت دردستور کار قرار می گیرد تا زمینه‌های هم‌افزایی و همکاری دستگاه‌ها در خدمت‌رسانی مورد بررسی قرار گیرد، گفت: از جمله در سفرهای مقامات عالی به استان ها تقسیم وظایف، همکاری و پشتیبانی های مشترک دستگاه‌های عضو در پیشبرد اهداف این گونه سفرها مثال زدنی است؛ گوشه ای از مستندات این فعالیت‌ها را می‌توان در سفرهای ریاست محترم جمهوری به استان های قم، مرکزی، همدان، کرمانشاه، ایلام، البرز، قزوین، سمنان، اصفهان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، آذر بایجان شرقی و غربی، خراسان رضوی و سایر استان های کشور ملاحظه کرد.

حبیب اله جلیلی افزود: در پایان این جلسات امیدوار هستیم تا با جمع‌بندی نظرات، تجربیات و اقدامات خلاقانه و مبتکرانه‌ای که در شوراها انجام می‌گیرد، در خلال بحث‌های کارشناسی با نقد و بررسی دقیق‌تر و جامع‌تر، نتایج مناسبی حاصل گردد و در نتیجه شوراها به سمت «عملیاتی محور شدن فعالیت ها» هدایت شوند.

همچنین در این جلسه وحید وزیری راد مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی و رئیس شورای هماهنگی مدیران استان قم به تشریح عملکرد این شورا در استان پرداخت و گفت: مبنا و کلید حل مسائل در استان قم شورای هماهنگی مدیران است که با همفکری مدیران محترم در تمام زمینه‌ها و رویدادها اقدامات ارزنده‌ای انجام شده و نتایج خوبی را به همراه داشته است.

وزیری راد افزود: از اقدامات این شورا می‌توان به تشکیل قرارگاه مردمی‌سازی و توزیع هدفمند یارانه‌ها با حضور کارشناسان اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان، فرمانداری و پلیس +۱۰ به صورت متمرکز و به منظور تسریع در پاسخگویی به مراجعین و جلوگیری از اتلاف وقت و سردرگمی مردم شریف استان اشاره کرد.

وی اظهار داشت: تدوین برنامه مسجدمحور جهت توضیح روند توزیع یارانه‌ها و پاسخگویی به سوالات مردمی با حضور مدیرکل و مدیران و کارشناسان به صورت تیم‌های جداگانه در مساجد استان به منظور تنویر افکار عمومی و پیشگیری از ازدحام مردم در ادارات یکی دیگر از اقدامات این شورا در استان است.

وزیری راد با اشاره به لزوم تعامل با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی افزود: یکی دیگر از برنامه‌های این شورا تدوین برنامه حضور مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان و همچنین معاونین اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی به منظور حضور در برنامه‌های ملاقات مردمی نمایندگان محترم مجلس و مساعدت نمایندگان محترم در پاسخگویی و حل مشکلات مراجعین محترم بوده است.

وی همچنین توسعه برنامه میز خدمت در مصلاهای نمازجمعه و ادارات تابعه و همکاری با سازمان بسیج کارگری در فرایند پاسخگویی به مردم و دیدارهای چهره به چهره و انجام بازدیدهای سرزده از شرکت‌های استان توسط مدیرکل و معاونین و بررسی وضعیت کارگران و اشتغال در استان را از دیگر اقدامات این شورا برشمرد و بر لزوم فعال و پویا بودن شورای هماهنگی جهت بهبود وضعیت جامعه تعاون کار و رفاه اجتماعی به منظور پیشگیری از تنش‌ها تأکید کرد.

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم