اختصاص ۱۹۹ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل چهار پروژه راه و شهرسازی قم
اختصاص ۱۹۹ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل چهار پروژه راه و شهرسازی قم
محمد صادقی ، مدیرکل راه و شهرسازی قم از اختصاص ۱۹۹ میلیارد تومان اعتبار در سفر ریاست جمهوری به قم برای تکمیل چهار پروژه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، محمد صادقی،مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: در جریان سفر دی ماه سال گذشته رئیس جمهور به قم مبلغ ۱۹۹ میلیارد تومان اعتبار جهت تکمیل چهار پروژه در دست اجرای این اداره کل اختصاص داده شده است.

او افزود: از مجموع ۳۵ مصوبه سفر رئیس جمهور به استان قم در حوزه فعالیت‌ها و ماموریت‌های وزارت راه و شهرسازی، تعداد ۲۳ مصوبه مربوط به این اداره کل است که بخش عمده آن در حال پیگیری و اقدام است.

صادقی ادامه داد: مبلغ ۴۹ میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی و احداث محور قم – نیزار (کیلومتر ۳۰ تا ۳۸) اختصاص یافت که ۳۸ میلیارد تومان از آن تاکنون دریافت شده است و بیش از ۵ میلیارد تومان قیر به پروژه تزریق شد.

مدیرکل راه و شهرسازی قم در خصوص موانع و مشکلات پیش رو در این پروژه گفت: احداث ۱۵ کیلومتر راه به همراه دو دستگاه پل در خروجی قلعه چم و روبروی امامزاده عبدالله نیازمند ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار است.

او در خصوص مصوبه محور قم- جعفریه گفت: تکمیل ۱۳ کیلومتر راه در محور قم- آوه و احداث تقاطع علی آباد از دیگر مصوبات استان در حوزه راه و شهرسازی بود که ۷۰ میلیارد تومان اعتبار در سفر رئیس جمهور برای این پروژه مصوب شده است.

صادقی در خصوص مشکلات این پروژه اظهار کرد: اعتبار مورد نیاز اجرای این پروژه ۱۲۰ میلیارد تومان است که اعتبار دریافت شده در سال گذشته شامل ۲۹ میلیارد تومان نقد و ۱۰ میلیارد تومان قیر بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اختصاص ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای احداث تقاطع غیر همسطح میدان ورجان در مسیر جاده قم- کهک را از دیگر مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان دانست که تاکنون ۴۳ میلیارد تومان آن تحقق یافته است.

او گفت: با انعقاد قرارداد با قرارگاه خاتم الانبیاء، عملیات احداث باند دوم محور قم- کهک به طول ۱۳ کیلومتر از میدان ورجان تا پردیسان با مبلغ اولیه ۱۷۲ میلیارد تومان را در خردادماه امسال آغاز شد.

صادقی در خصوص مصوبه مربوط به بافت فرسوده قم هم گفت: برای پشتیبانی از محلات با هدف بازآفرینی و پروژه‌های اطراف حرم مطهر و بافت فرسوده و سکونتگا‌های غیر رسمی و زیر دکل‌های فشار قوی برق، اراضی ۴۸ هکتاری، ۳۲ هکتاری و ۳ هکتاری (مستند به مصوبه قبلی هیئت وزیران) به ستاد بازآفرینی استان قم تفویض اختیار شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان با اشاره به طرح ساماندهی اطراف امامزاده موسی مبرقع (ع) گفت: برای ساماندهی منازل اطراف امامزاده، مبلغ ۳۰ میلیارد تومان مصوب شده است که عملیات اجرایی آن طی یک ماه گذشته با تخصیص ۱۰ میلیارد تومان آغاز شد.

صادقی در پایان گفت: تسریع در اجرای پروژه آزادراهی شهید سلیمانی، بررسی احداث کانال پردیسان، جمع آوری ریل‌های متروکه، ساماندهی اراضی حاشیه شهر قم، تعیین تکلیف مونوریل، تکمیل ضلع شرقی حرم مطهر حضرت معصومه (س)، راه دسترسی به نمایشگاه بین المللی، اتصال منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به راه آهن سراسری از دیگر مصوبات سفر رئیس جمهور به استان در حوزه دستگاه‌های زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی و موضوعات مربوط به این وزارت خانه در استان قم بود.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان