اختصاص شعبه ویژه رسیدگی به شکایات زائران استان قم
اختصاص شعبه ویژه رسیدگی به شکایات زائران استان قم
علی‌اصغر سلطانی، معاون قضایی دادستان عمومی و انقلاب قم از اختصاص شعبه ویژه رسیدگی به شکایات زائران و جرائم مرتبط به میراث‌فرهنگی در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، علی‌اصغر سلطانی، معاون قضایی دادستان عمومی و انقلاب قم در جلسه‌ای که با حضور علیرضا ارجمندی مدیرکل میراث‌فرهنگی و گردشگری و صنایع‌دستی قم، سعید کاویانی نماینده دادستان در پیشگیری از وقوع جرم دادسرای قم و روسای انجمن‌های گردشگری استان برگزار شد، اظهار کرد: مدیران تأسیسات گردشگری قم، میزبان زائران کریمه اهل‌بیت (س) هستند و رفتار مناسب آنان موجب رضایت و سفر مجدد مسافران به شهر قم می‌شود.

معاون دادستان قم با بیان این که اگر گردشگری با علم روز همراه شود این صنعت به قطب اقتصادی قم تبدیل خواهد شد، افزود: دادسرای عمومی و انقلاب قم از سرمایه‌گذاران در زمینه گردشگری حمایت می‌کند و حامی و پشتیبان گردشگری است تا این صنعت توسعه بیشتری پیدا کند.

او با اشاره به مشکلات زائران و مسافران بیان کرد: سرقت و تعرض به مسافران از جمله معضلاتی است که مدیران تاسیسات گردشگری با آن رو به رو هستند و اختصاص شعبه ویژه گردشگری، احساس نیازی است که باید به آن پاسخ داد.

سلطانی با اشاره به رسیدگی فوری و خارج از نوبت به پرونده شکایات گردشگران به خصوص زائران خارجی تصریح کرد: در سریع‌ترین زمان ممکن و به صورت خاص به پرونده‌های مرتبط با گردشگران داخلی و خارجی رسیدگی خواهد شد.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان