احیای ۹۰ واحد تولیدی راکد قم به همت دولت مردمی
احیای ۹۰ واحد تولیدی راکد قم به همت دولت مردمی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، اکبر ابدالی مدیرکل صمت استان قم با حضور در دفتر خبرگزاری فارس در قم، ضمن گرامیداشت هفته دولت، بیان کرد: منافقین با آن اقدام تروریستی هشتم شهریورماه ۱۳۶۰ به دنبال این بودند که ضربه‌ای بزرگ به انقلاب ما وارد کنند. وی […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، اکبر ابدالی مدیرکل صمت استان قم با حضور در دفتر خبرگزاری فارس در قم، ضمن گرامیداشت هفته دولت، بیان کرد: منافقین با آن اقدام تروریستی هشتم شهریورماه ۱۳۶۰ به دنبال این بودند که ضربه‌ای بزرگ به انقلاب ما وارد کنند.

وی افزود: اما امروز می‌بینیم درخت انقلاب اسلامی تنومند شده و هرساله برای گرامیداشت یاد و خاطره دولتمردان عزیزمان از دوم تا هشتم شهریورماه هفته دولت نام‌گذاری شده است. این هفته فرصت خوبی است تا مدیران با تشریح عملکرد خود در یک سال گذشته برای مردم جهاد تبیین کنند.

مدیرکل صمت استان قم درخصوص پروژه‌هایی که در هفته دولت امسال افتتاح خواهند شد، تصریح کرد: ۶ پروژه در هفته دولت سال ۱۴۰۲ با ظرفیت اشتغال ۶۷۲ نفر آغاز عملیات اجرایی و افتتاح خواهند شد.

ابدالی در ادامه سخنان خود با اشاره به عملکرد دولت سیزدهم طی ۲ سال اخیر در استان درخصوص احیای واحدهای تولیدی راکد و نیمه راکد، گفت: احیای واحدهای صنعتی رویکرد مثبتی بود که از همان روزهای ابتدایی آغاز دولت سیزدهم، در دستور کار دولت قرار گرفت.

وی افزود: به لطف خدا طی ۲ سال اخیر در استان قم، ۹۰ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد با ظرفیت اشتغال هزار و ۲۴۴ نفر در قم احیا شده‌اند. همچنین در بحث صدور پروانه بهره‌برداری ظرف ۲ سال اخیر ۳۸۳ پروانه با ظرفیت اشتغال ۸ هزار و ۸۰۴ نفر صادر شده است.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

*پرداخت ۲۶۷ فقره تسهیلات در بخش صنعت قم

مدیرکل صمت استان قم خاطرنشان کرد: باتوجه به نگاه مثبتی که دولت سیزدهم به حوزه تولید و صنعت دارد، ظرف مدت زمان دو سال اخیر ۳۰۲ فقره متقاضی اخذ تسهیلات صنعتی از طرف ما به بانک‌‌ها معرفی شده‌اند که از این تعداد ۲۶۷ فقره به ارزش ۲۲ هزار و ۳۸۵ میلیارد تسهیلات مربوطه را دریافت کرده‌اند.

ابدالی عنوان کرد: در بخش تسهیلات اصناف نیز طبق تبصره ۱۸، ۳ مورد معرفی به بانک داشتیم که موفق به اخذ ۲۲ میلیارد ریال تسهیلات شده‌اند. همچنین در حوزه تسهیلات رونق تولید ۳۳ فقره به ارزش ۸۹۰ میلیارد ریال به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

وی اشاره کرد: در حوزه حمایت از مشاغل خانگی نیز هزار و ۴۲۲ فقره به ارزش ۷۳۳ میلیارد ریال، در حوزه طرح پشتیبان از مشاغل خانگی ۵۷ فقره به ارزش ۱۴۰ میلیارد ریال به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

*صدور مجوز ۱۴ پروانه معدن در دولت سیزدهم در قم

مدیرکل صمت استان قم درخصوص عملکرد دولت در بخش معادن استان بیان کرد: ظرف مدت زمان ۲ سال گذشته ۱۴ پروانه معدن، ۳۳ پروانه اکتشاف، ۱۲ گواهی کشف صادر شده است.

*صادرات قم در دولت سیزدهم رکوردشکنی کرده است

ابدالی در ادامه با بیان اینکه صادرات قم در ۲ سال اخیر رکوردشکنی کرده است، اشاره کرد: در سال ۱۴۰۱ حدود ۳۵۰ میلیون دلار کالا از طریق گمرکات استان قم به کشورهای خارجی صادر گردیده است.

وی تصریح کرد: بر اساس آمار صادرات قم در دولت سیزدهم در مجموع به ۶۶۵ میلیون دلار رسیده که این میزان صادرات در تاریخ استان قم بی‌نظیر بوده که نشان‌دهنده این است که دولت سیزدهم در بخش صادرات هم کارآمد بوده است.پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

*۲ هزار و ۴۰۱ نفر در سال اخیر در قم به اشتغال رسیده‌اند

مدیرکل صمت استان قم در پایان با بیان اینکه ۴۸ درصد تعهدات صمت در استان درخصوص ایجاد اشتغال محقق شده است، عنوان کرد: میزان تعهد سازمان صمت در استان قم در حوزه اشتغال‌زایی ۵ هزار نفر نیروی کار بوده است که تا به امروز ۲ هزار و ۴۰۱ نفر به اشتغال پایدار و ثابت رسیده‌اند.

پایان پیام/۷۸۰۳۰