احیا، توسعه و افتتاح ۳ واحد صنعتی به همت دولت سیزدهم در قم
احیا، توسعه و افتتاح ۳ واحد صنعتی به همت دولت سیزدهم در قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مراسم احیا، توسعه و افتتاح ۳ واحد صنعتی واقع در شهرک صنعتی شکوهیه قم صبح امروز با حضور سیدمحمدآقامیری استاندار قم، احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مدیران‌ استانی برگزار شد. بر این اساس […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مراسم احیا، توسعه و افتتاح ۳ واحد صنعتی واقع در شهرک صنعتی شکوهیه قم صبح امروز با حضور سیدمحمدآقامیری استاندار قم، احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مدیران‌ استانی برگزار شد.

بر این اساس شرکت «وابل ریس» اولین مقصد استاندار قم در مراسم امروز بود. این شرکت جزو واحدهای تولیدی بود که در دولت سیزدهم احیا شده است.

ابدالی عنوان کرد: از استاندار جدید قم تقاضا داریم این معضل را به اطلاع مدیران کشوری رسانده تا برای رفع مشکل تمهیداتی اندیشه شود.
 

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

شرکت دانش‌بنیان «پایاپرس» دومین واحد تولیدی بود که استاندار قم بهره برداری از طرح توسعه آن را کلید زد؛ این شرکت دانش‌بنیان جزو واحدهای توسعه یافته در دولت سیزدهم محسوب می‌شود.

این واحد صنعتی با ظرفیت اشتغال قریب به ۵۰ نفر، سرمایه‌گذاری ۴۵۰ میلیارد ریال و ظرفیت ۴۰۰ دستگاه در حوزه تولید ماشین‌آلات صنعتی مشغول به فعالیت است.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

واحد صنعتی «رامشین ترد» مقصد پایانی آقامیری در مراسم امروز به منظور بهره‌برداری از طرح های صنعتی هفته دولت بود. این واحد تولیدی نیز جزو طرح‌های صنعتی افتتاح شده در دولت سیزدم محسوب می‌شود.

شرکت «رامشین ترد» با ظرفیت اشتغال بیش از ۶۰ نفر، سرمایه‌گذاری ۶۰۰ میلیارد ریال و با ظرفیت بیش ۲ هزار تن در حوزه تولید آرد، پودر سوخاری و پودر کیک مشغول به فعالیت است.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

*برای تحقق شعار سال نیازمند حمایت از تولیدکنندگان هستیم

در حاشیه این مراسم اکبر ابدالی مدیرکل صمت استان قم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: دولت سیزدهم نگاه ویژه‌ای بر احیای واحدهای صنعتی دارد.

وی افزود: برای تحقق شعار سال که از سوی رهبر انقلاب انتخاب شده نیازمند حمایت از صنعت‌گران در راستای رونق تولید هستیم‌.

*احیای ۹۰ واحد صنعتی به همت دولت سیزدهم در قم

مدیرکل صمت استان قم تصریح کرد: به همت اداره‌کل صمت استان، بسیج مهندسین، بانک‌های عامل و… در ۲ سال گذشته ۹۰ واحد صنعتی در قم احیا شده است.

*کمبود نیروی کار اصلی‌ترین مشکل تولیدکنندگان

ابدالی خاطرنشان کرد: کمبود نیروی کار امروز از مهم‌ترین نگرانی‌های ما در استان قم است که باید در سطح کلان تصمیمی گرفته شود.

وی ادامه داد: باتوجه به پایین بودن حقوق کارگر، افراد تمایلی برای کار در کارخانه‌ها ندارند و همین موضوع باعث ایجاد مشکلاتی برای صنعت‌گران شده است.

ابدالی عنوان کرد: از استاندار جدید قم تقاضا داریم این معضل را به اطلاع مدیران کشوری رسانده تا برای رفع مشکل تمهیداتی اندیشه شود.‌
 

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

*محدودیت‌های پرداخت تسهیلات گریبان‌گیر واحدهای تولیدی نشود

وی با بیان اینکه محدودیت‌های پرداخت تسهیلاتی نباید شامل واحدهای تولیدی شود گفت: در جلسه رهبر انقلاب با اعضای هیات دولت، ایشان فرمودند که ایجاد محدودیت برای رفع ناترازی بانک مرکزی پیشنهاد خوبی است اما نباید گریبان‌گیر واحدهای تولیدی شود.

وی ابراز کرد: پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی حکم خون را دارد؛ اگر خون به بدنه تولید تزریق شود شاهد رونق تولید خواهیم بود.

ابدالی در پایان بیان کرد: از بانک‌های عامل استان تقاضا داریم در راستای تحقق شعار سال نگاه ویژه‌ای به پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی داشته باشند.

پایان پیام/۷۸۰۳۰