اجلاسیه هزار و ۳۳۰ شهید نهضت جهانی اسلام در قم برگزار می‌شود
اجلاسیه هزار و ۳۳۰ شهید نهضت جهانی اسلام در قم برگزار می‌شود
سردار حسین تناور، فرمانده لشکر عملیاتی 17 علی بن ابیطالب(ع) با تاکید بر اینکه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا رسالتی همگانی است گفت: اجلاسیه «۱۳۳۰ شهید نهضت جهانی اسلام» ۲۰ مهرماه در سالن بیداری جامعةالزهرا(س) با حضور خانواده‌های شهدای نهضت جهانی اسلام برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سردار حسین تناور امروز در نشست خبری نخستین اجلاسیه کنگره ملی شهدای استان با موضوع «گرامیداشت ۱۳۳۰ شهید نهضت جهانی اسلام» که در سالن جلسات اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: خداوند در آیه ۱۱ سوره رعد می‌فرماید: «إِنَّ اللّهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّی یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ؛ در حقیقت‏ خدا حال قومی را تغییر نمی‏‌دهد تا آنان حال خود را تغییر دهند».

وی اضافه کرد: خداوند در آیه ۲۴۹ سوره مبارکه بقره می‌فرماید: «کَم مِن فِئَهٍ قَلیلَهٍ غَلَبَت فِئَهً کَثیرَهً بِإِذنِ اللَّهِ وَاللَّهُ مَعَ الصّابِرینَ؛ چه بسیار گروه‌های کوچکی که به فرمان خدا، بر گروه‌های عظیمی پیروز شدند و خداوند، با صابران و استقامت‌کنندگان است»، براساس این آیه، شرط همراهی با خداوند صبر و استقامت در مسیر است.

فرمانده لشکر عملیاتی ۱۷ علی بن ابیطالب(ع) گفت: اجلاسیه «گرامیداشت ۱۳۳۰ شهید نهضت جهانی اسلام» در روز ۲۰ مهرماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در سالن بیداری جامعهالزهرا(س) برگزار می شود و مهمانانی از خانواده‌های شهدای نهضت جهانی اسلام در این اجلاسیه حضور خواهند یافت.

وی با اشاره به تلاش دشمنان اسلام و انقلاب برای جدا کردن مردم و جوانان از انقلاب خاطرنشان کرد: در حال حاضر مهم‌ترین هدف دشمن اسلامی تخریب عقاید و باور جوانان انقلاب اسلامی است، دشمنان این مرز و بوم با استفاده از ظرفیت‌هایی که دارند به دنبال این هستند تا در جنگ نرم بر جوانان ما غلبه کنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه جهاد تبیین نمونه‌ای از جهاد حق علیه باطل است که مرزها و گلوگاه‌های مهم را مشخص می‌کند، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب در فرمایشات خود بارها تأکید کرده است که انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را خودتان روایت کنید در غیر این‌صورت دشمن آن‌طور که می‌خواهد وقایع را به نفع خودش برای مردم روایت می‌کند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس