اجرای ۹۰ میلیارد دلار طرح زیرساختی در حوزه صنایع کشور
اجرای ۹۰ میلیارد دلار طرح زیرساختی در حوزه صنایع کشور
علی سلاجقه، رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: ۹۰ میلیارد دلار طرح در حوزه زیرساخت در بخش صنایع کشور در حال انجام است که در بخش مهمی از آن شاهد بهبود مباحث زیرساختی مرتبط با آلاینده‌ها هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، علی سلاجقه روز سه شنبه در دیدار با آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، اظهار کرد: کشور در مباحث زیست محیطی شرایط خوبی ندارد و ما در این عرصه خجالت زده مردم هستیم، با این وجود رویکرد تمام ارکان دولت برای حل مشکلات پای کار آمده است.

وی ادامه داد: در بودجه سال آینده نیز دولت توجه خاصی به بهبود وضعیت زیست محیطی کشور کرده‌ است.

وی تصریح کرد: ۹۰ میلیارد دلار طرح در حوزه زیرساخت در بخش صنایع کشور در حال انجام است که در بخش مهمی از آن شاهد بهبود مباحث زیرساختی مرتبط با آلاینده ها هستیم.

سلاجقه با اشاره به برخی جلوه های تمدنی ایران در مدیریت منابع آب و سازگاری با اقلیم طبیعی بیان کرد: شهر یزد یکی از شهرهای شاخص در مهندسی آب است برغم‌ اقلیم گرم و خشک طی تاریخ با مهندسی آب و احداث بادگیرها و آب انبارها خود را با شرایط وفق داده و پیشرفته ویژه‌ای در طول تاریخ داشته است.

وی‌با بیان اینکه در مبحث توسعه دقت نظر لازم در کشور نشده است، خاطرنشان کرد: این بی دقتی ها سبب شده تا بخش مهمی از منابع آب در صنایع پر آب بر مصرف شود و بهره‌وری آن بشدت کاهش یابد.

سلاجقه اظهار داشت: با وجود اینکه احداث سد یکی از معیارهای مهم توسعه یافتگی است‌ اما بخاطر مکان یابی نامناسب بخشی از رودخانه های کشور از بین رفته و بضاعت طبیعی اقلیم فروکش کرده که نشان از برخی اشتباهات در احداث سدها بوده است.

افتتاح مجموعه خطوط پردازش پسماند شهری و سایت های تخمیر و فرآوری کود کمپوست شهرداری قم و دیدار با نخبگان حوزوی و دانشگاهی از دیگر برنامه‌های رییس سازمان حفاظت محیط زیست در سفر یک روزه به قم اعلام شده است.

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان قم