اجرای برنامه‌های دهه فجر با همدلی تمام دستگاه‌ها
اجرای برنامه‌های دهه فجر با همدلی تمام دستگاه‌ها
مالکی نژاد دبیر ستاد برنامه‌های گرامیداشت ایام دهه فجر گفت: 44 برنامه محوری با مشارکت شهرداری و سایر ارگان‌ها در ایام دهه فجر اجرا می‌شود و شهرداری آذین بندی 150 مساجد را برعهده گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم،‌ حسن مالکی نژاد در هفتاد و یکمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم که در ساختمان شهید باکری برگزار شد، برنامه های محوری در ایام دهه فجر را مورد بررسی قرار داد و اظهار داشت: ۲۸ کمیته با مشارکت تمام دستگاههای اجرایی در استان و ذیل ستاد تشکیل شده است.
وی برنامه روز ۱۲ بهمن ماه را یکی از برنامه های ویژه شهر در ایام یوم الله دهه فجر دانست و افزود: در این روز با حضور نیروهای مسلح و مردم در حرم مطهر برنامه خطبه خوانی برگزار شده و برنامه‌های دهه فجر با نواختن زنگ انقلاب آغاز میشود و سپس به سمت بیت حضرت امام(ره) حرکت خواهیم کرد، احتزاز پرچم جمهوری اسلامی در میدان روح الله نیز اختتامیه برنامه صبح روز ۱۲ بهمن خواهد بود.
دبیر ستاد برنامه‌های گرامیداشت ایام دهه فجر تصریح کرد: در روز ۱۳ بهمن برنامه مهمانی لاله ها طبق سنوات گذشته در گلزار شهدا با گلباران مزار شهدا اجرا و حضور مردم اجرا می‌شود و گروه‌های جهادی مسئولیت آن را برعهده گرفته‌اند تا یاد و خاطره شهدا در این روز گرامی داشته شود.
وی برنامه‌های روز ۲۱ بهمن ماه را نیز تشریح کرد و گفت: روز جمعه ۲۱ بهمن ماه همایش دوچرخه سواری از بیت امام خمینی(ره) تا مصلا قدس اجرا میشود و اختتامیه برنامه نیز در مصلی قدس خواهد بود.
مالکی نژاد برنامه شب ۲۲ بهمن ماه را نیز مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: در شب ۲۲ بهمن ماه ندای الله اکبر در تمام شهر پخش خواهد شد و تمام مساجد شهر باید در این مراسم شرکت کنند تا تمهیدات و توطئه‌های دشمنان شکست بخورد و ندای الله اکبر از بلندگوی مساجد در سطح شهر طنین انداز خواهد شد.
وی از اجرای برنامه‌های جشن در شب پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: برنامه اصلی در موزه دفاع مقدس اجرا می‌شود و نور افشانی شهر نیز در موزه و بسیاری از مکانهای کلیدی شهر مانند کوه حضر نبی انجام می‌شود و شهرداری مشارکت زیادی در اجرای برنامه ها داشته است.
دبیر ستاد برنامه‌های گرامیداشت ایام دهه فجرادامه داد: سپاه، بسیج،‌ اوقاف، شهرداری و بسیاری از دستگاهها در اجرای برنامه‌های ایام دهه فجر مشارکت داشته و این همیاری و همدلی در تمام برنامه‌ها دیده می‌شود که جای تشکر و شکرگزاری دارد.
وی برنامه‌های روز ۲۲ بهمن ماه را نیز تشریح و خاطرنشان کرد: در روز ۲۲ بهمن رویکرد راهپیمایی بر اساس سرود خوانی و جمع خوانی با آرمانهای انقلاب اسلامی است و پیامهای انقلاب اسلامی با سرود خوانی اعلام می‌شود و راهپیمایی به عنوان یکی از برنامه‌های روز ۲۲ بهمن است و غرفه های زیادی در سطح شهر برپاخواهد شد.
مالکی نژاد خاطرنشان کرد: در روز ۲۲ بهمن غرقه های تبیینی و نمایشگاههای دستاوردهای انقلاب اسلامی برپا میشود و تا شب جشن برپا است وایستگاههای صلواتی مردمی نیز برپا خواهد شد.
وی از اجرای ۴۴ برنامه محوری با مشارکت شهرداری و سایر ارگانها خبر داد و ابراز کرد: ۴۴ مسجد برنامه دهه ایام الله فجر را در قالب جشن برگزار میکنند و پروژه‌های عمرانی دستگاه‌های مختلف در این ایام افتتاح می‌شود.
دبیر ستاد برنامه‌های گرامیداشت ایام دهه فجرتاکید کرد: برنامه های ایام دهه فجر فقط در شهر قم برگزار نشده و تمام استان را پوشش داده ایم و ۱۰ ایستگاه، دستاوردهای انقلاب را به نمایش خواهند گذاشت،‌همچنین مدارس نیز به صورت گسترده در این جشن شرکت کرده و نخبگان مدارس در این مراسم شرکت خواهند کرد.
وی در پایان یادآور شد: سپاه ۶۰۰ مدرسه را آذین بندی می‌کند و شهرداری نیز آذین بندی ۱۵۰ مساجد را برعهده گرفته است و تمام دستگاهها در کنار هم برنامه‌های متنوعی را برنامه ریزی و اجرا می‌کنند که امیدواریم امسال متفاوت از سنوات گذشته این جشن برگزار شود.