اجرای امینانه نیت واقفان در قم توسط اوقاف اطلاع‌رسانی شود
اجرای امینانه نیت واقفان در قم توسط اوقاف اطلاع‌رسانی شود
سیدمحمد تقی شاهچراقی ، استاندار قم با اشاره به فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی اوقاف قم گفت: مجموعه این اقدامات به ویژه در سه سال اخیر قابل تقدیر است و اجرای امینانه نیت واقفان باید توسط اوقاف اطلاع‌رسانی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سیدمحمدتقی شاهچراغی در دیدار حجت الاسلام اسکندری مدیر کل اوقاف استان قم با بیان اینکه وقف، نهاد دینی ممتازی به شمار می‌رود اظهار کرد: موقوفات در برآوردن نیازهای جامعه اثربخشی بالایی دارند.

وی افزود: اداره کل اوقاف قم در زمینه‌های مختلف به ویژه در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی برنامه‌های قابل تقدیری داشته که به خصوص در سال جاری و دو سال اخیر در دوران شیوع کرونا چشمگیر بوده است.

استاندار قم با تاکید بر اینکه اداره کل اوقاف باید اطلاع‌رسانی کامل و دقیقی در مورد همه فعالیت‌های خود داشته باشد عنوان کرد: همگی باید تلاش کنیم تا اعتماد عمومی به نهاد وقف توسعه یابد تا شاهد شکل‌گیری موقوفات جدید در استان باشیم.

وی ادامه داد: اوقاف باید در زمینه اجرای امینانه نیت واقفان، اطلاع‌رسانی‌های گسترده‌تری را در دستور کار قرار دهد و از طریق رسانه‌ها با مردم سخن بگوید تا نظر عمومی جامعه نسبت به وقف تلطیف شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر