اتمام حجت استاندار قم با مدیران بی‌توجه به اقامه نماز
اتمام حجت استاندار قم با مدیران بی‌توجه به اقامه نماز
سید محمد تقی شاهچراقی استاندار قم با بیان اینکه تمرکز بر مسأله نماز در آموزش و پرورش ضرورت دارد، افزود: طرح امین طرح موفقی است و ارتباط خوبی بین حوزه علمیه و آموزش و پرورش برقرار شده است؛ باور ما هم این است که یکی از موضوعاتی که راه گشا است نماز است و باید دانش آموزان با میل و رغبت در نماز مدارس شرکت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سیدمحمدتقی شاهچراغی استاندار قم در نشست شورای اقامه نماز استان که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، با بیان اینکه جهت‌گیری دولت در موضوع نماز جدی است، اظهار کرد: نهادهای خصوصی مانند مجتمع‌ها و ساختمان های پزشکان را باید با تشویق و همراه سازی متمایل به اقامه نماز کرد.

وی با بیان اینکه اگر مدیر دستگاهی نسبت به اقامه نماز کوتاهی می کند باید به استانداری ارجاع شود و با آن مدیر صحبت شود، گفت: در استان قم بنا بر این است که به موضوع نماز در همه ابعاد توجه شود و صرفا برگزاری نماز ملاک نیست.

استاندار قم با بیان اینکه تمرکز بر مسأله نماز در آموزش و پرورش ضرورت دارد، افزود: طرح امین طرح موفقی است و ارتباط خوبی بین حوزه علمیه و آموزش و پرورش برقرار شده است؛ باور ما هم این است که یکی از موضوعاتی که راه گشا است نماز است و باید دانش آموزان با میل و رغبت در نماز مدارس شرکت کنند.

وی با اشاره به اهمیت مساجد به ساماندهی نمازخانه ها و مساجد بین راهی اشاره کرد و گفت: ما بیش از ۲۰۰ میلیون تردد در استان داریم که رقم بالایی است و با توجه به مساحت پایین استان قم باید مساجد و نمازخانه های بین راهی بهتر از گذشته ساماندهی شوند.

همچنین علیرضا رحیمی مدیر کل آموزش و پرورش استان قم در این نشست با بیان اینکه امسال از برنامه های جدی ما احیای نماز در آموزش و پرورش بود، اظهار کرد: دانش آموزان در سن تربیت پذیری هستند و کارهای تربیتی در مدارس اثرگذاری طولانی مدت دارد ولی امسال دو مسأله اغتشاشات اول سال و مسمومیت های مدارس باعث شد برخی از طرح ها اجرایی نشود.

وی با بیان اینکه یکی از طرح های ما شرکت کردن دانش آموزان هر هفته یک بار در نماز جماعت مسجد نزدیک به مدرسه بود که در برخی مدارس انجام شد، گفت: ما ۹۲۵ امام جماعت در مدارس داشتیم اما به دلیل مشکلات بودجه ای هیچ پرداختی به روحانیون نداشته ایم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به برگزاری جشن تکلیف در مدارس قم، به حضور ۷۰ دانش آموز قمی در جشن تکلیف دختران در حضور رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: ما در مدارس قم سه مسابقه اذان، صحت قرائت نماز و احکام نماز را برگزار کردیم که ۶۰ هزار نفر از دانش آموزان در این مسابقات شرکت کردند.

وی با بیان اینکه ما در چندین مرحله نمازخانه ها و شرکت مدیران و معلمان در نماز جماعت را ارزیابی کرده ایم، گفت:  تابسان فرصت بازبینی و جابجایی مدیران است و در این جابجایی ها پرداختن به نماز را در اولویت خود قرار می دهیم.

 

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس