به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مهران اسدی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: سایت نهضت ملی مسکن اسلام‌آباد قنوات واقع در هفت کیلومتری شهر قم، مابین مبارک‌آباد و شهر قنوات قرار دارد و مساحت آن  پهنه ۵۴۵ هکتاری است. وی افزود: در این سایت بالغ بر […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مهران اسدی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: سایت نهضت ملی مسکن اسلام‌آباد قنوات واقع در هفت کیلومتری شهر قم، مابین مبارک‌آباد و شهر قنوات قرار دارد و مساحت آن  پهنه ۵۴۵ هکتاری است.

وی افزود: در این سایت بالغ بر ۷ هزار و ۲۰۰ قطعه زمین مسکونی برای ساخت مسکن طراحی شده است و واحدهای مسکونی به مرور به‌صورت ساخت اسکلت و سفت‌کاری و یا واگذاری زمین انفرادی به متقاضیان تخصیص می‌شود.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان قمتوضیح داد: قطعات زمین‌های سایت اسلام‌آباد قنوات به‌صورت یک طبقه حیاط دار ۲۰۰ متری طراحی شده است.

اسدی گفت: در مرحله اول قرعه کشی برای انتخاب افراد، هزار و ۴۱۰ متقاضی از بین ۲۵ هزار متقاضی انتخاب می‌شوند و تا ۱۰ روز آتی پیامک واریز وجه آورده اولیه برای آن‌ها ارسال می‌شود.

وی اظهار کرد: ساخت این واحدها به‌صورت تدریجی و اسکلت و سفت‌کاری شده تحویل متقاضی می‌شود.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان راه و شهرسازی قم در پایان در خصوص واگذاری اراضی طرح جوانی جمعیت در این سایت گفت: در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تعداد بیش از ۷۵۰ متقاضی تایید اولیه و نهایی در سامانه وجود دارد که شهر محل درخواست خود را قنوات انتخاب کرده اند که مقدمات واگذاری اراضی برای تخصیص در دست اقدام است.

پایان پیام/ ۷۸۰۴۱