آیین گرامیداشت سالگرد شهادت محسن فخری‌زاده در قم برگزار شد
آیین گرامیداشت سالگرد شهادت محسن فخری‌زاده در قم برگزار شد
آیین بزرگداشت دومین سالگرد شهادت محسن فخری‌زاده سه‌شنبه شب با حضور قشرهای مختلف مردم از سوی آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان کریمه اهل بیت در شبستان امام (ره) حرم حضرت معصومه (س) در قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، در این آیین که با قرائت دعای پرفیض توسل همراه بود، خانواده شهید فخری‌زاده مورد تکریم و تجلیل قرار گرفتند.

یکی از خطبای کشور در این آیین طی سخنانی شهیدان را تربیت شده مکتب امام حسین‌(ع) و درس گرفته از حیات طیبه زینب کبری (س) دانست و اظهار داشت: شهیدان دارای اقتدار و ایمان بودند، حتی یک بار نیز تزلزل در مشی آنها نبوده‌است.

حجت‌الاسلام سید حسین مومنی افزود: شهیدان مسیرشان را با توکل به خدا و اعتماد به نفس طی می‌کردند و این اعتماد به نفس باعث شده، تاثیرگذار شوند.

وی با بیان اینکه دشمن سالیان سال برای شهادت فخری‌زاده نقشه‌های مختلفی را طراحی کردند، گفت: هشت ماه طول کشید تا برای کشتن فخری زاده سلاح وارد کنند، این شهید به قدری تاثیرگذار بود که اسرائیل و آمریکا از او می‌ترسید و انگلستان از او واهمه داشت.

حجت‌الاسلام مومنی تصریح کرد: این شهید بزرگوار، اقتداری که باعث ایجاد رعب در دل دشمن شده را از رهگذر اعتقاد به خدا به دست آورده است و این را باید در سیره همه شهیدان متجلی، ظاهر و علنی کنیم.

وی تاکید کرد: هر چه ما در این نظام مقدس داریم به برکت شهیدان، امام و رهبر معظم انقلاب است که در اوج مصیبت‌ها اقتدارشان را از دست ندادند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز در این آیین با تاکید بر حفظ وحدت و یکپارچگی جامعه گفت: امروز هر سخنی که وحدت ملت را هدف قرار دهد، آن سخن دشمن است.

حجت‌الاسلام سید ضیاءالدین آقاجان‌پور افزود: امروز که دشمن فتنه‌گری و توطئه می‌کند، بدانید که دشمنان ما از پیشرفت ایران عصبانی هستند.

وی با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح ایران در اوج اقتدار قرار دارند خاطرنشان کرد: دانشمندان، نخبگان، فرهیختگان و متخصصان ایران زمین با همت و تلاش شهید فخری‌زاده به جایی از اقتدار دفاعی رسیده‌اند که اسرائیل و آمریکا هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

وی خطاب به آحاد مردم تصریح کرد: صبر کنید که روزهای فرج نزدیک است، و علت اینکه دشمنان فشار می‌آورند نیز این است که می‌دانند اگر ایران از این گردنه عبور کند، دیگر حریفش نیستند، از این رو در حال طراحی و اجرای توطئه های مختلف هستند.

آقاجان‌پور گفت: مراقب باشید وحدت و یکپارچگی شما آسیبی نبیند، امروز هر صدا، ندا و سخنی که از حلقوم هرکسی بیرون بیاید که وحدت این ملت را هدف قرار دهد، آن سخن و آن حلقوم، حلقوم دشمن است.

رئیس عقیدتی سیاسی وزارت دفاع همچنین شهید فخری‌زاده را داشمند برجسته و ممتاز هسته‌ای و دفاعی کشور توصیف کرد و افزود: این شهید در زمان حیات خود گمنام و ناشناخته بود، کسی او را نمی‌شناخت اما دشمنان ایران و نظام‌اسلامی فخری زاده را به خوبی می‌شناختند.

وی گفت: این شهید علاوه بر آنکه یک دانشمند ممتاز هسته‌ای و دفاعی کشور باشد، به عنوان انسان مومن و متدینی بود که با تمام وجود به اسلام و پیامبر و اهل بیت عشق می‌ورزید.

آقاجان پور خاطرنشان کرد: در مسائل پزشکی هسته‌ای و حوزه‌های مختلف دیگر، شهید فخری‌زاده ایده و برنامه داشت، با آنکه به مقام والای علمی رسیده بود، اما متواضع و گمنام بود، به دنبال این نبود که مطرح شود و خودش را از همه تعلقات دنیوی رها کرده بود.

شهید محسن فخری‌زاده از دانشمندان نظامی و هسته‌ای کشور، سال ۱۳۴۰ در شهر قم متولد و در هفتم آذرماه ۹۹ در شهر آبسرد شهرستان دماوند در جریان یک عملیات تروریستی از سوی دشمنان انقلاب‌ اسلامی به درجه رفیع شهادت نایل شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا