آیین ملی تکریم فعالان مساجد در قم آغاز به کار کرد
آیین ملی تکریم فعالان مساجد در قم آغاز به کار کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، همایش «اولین آیین ملی تکریم فعالان مساجد» و «پانزدهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت» با شعار «مثل مصطفی» صبح امروز با تلاوت قرآن کریم توسط مهدی فروغی و اجرای نجم‌الدین شریعتی به همراه پخش زنده از شبکه یک و شبکه قم […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، همایش «اولین آیین ملی تکریم فعالان مساجد» و «پانزدهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت» با شعار «مثل مصطفی» صبح امروز با تلاوت قرآن کریم توسط مهدی فروغی و اجرای نجم‌الدین شریعتی به همراه پخش زنده از شبکه یک و شبکه قم در مسجد مقدس جمکران آغاز شده است.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران و یکی از فرماندهان ارشد سپاه و بسیج در این مراسم به ایراد سخن خواهند پرداخت.

در این مراسم قرار است از تقریظ‌‌‌های آیت‌الله خامنه‌ای بر کتاب‌های «اسم تو مصطفاست» و «سرباز روز نهم» که مرتبط با شهید مصطفی صدرزاده است، رونمایی شود.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

 شهید مصطفی صدرزاده نمونه یک جوان موفق و امیدآفرین است که ۱۹ شهریور ۱۳۶۵ در شهرستان شوشتر استان خوزستان در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمد. پدرش پاسدار و جانباز جنگ تحمیلی و مادرش از خاندان جلیله سادات است.

مصطفی ۱۱ ساله بود که از اهواز به همراه خانواده به استان مازندران و پس از دو سال به شهرستان شهریار استان تهران نقل مکان و در آنجا ساکن شد.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

 

وی دوران نوجوانی خود را با شرکت در مساجد و هیئت‌های مذهبی، انجام کارهای فرهنگی و عضویت در بسیج و یادگیری فنون نظامی سپری کرد. در دوران جوانی درحوزه علمیه به فراگیری علوم دینی پرداخت، سپس در دانشگاه دانشجوی رشته ادیان و عرفان شد، هم‌زمان مشغول جذب نوجوانان و جوانان مناطق اطراف شهریار و برپایی کلاس‌ها و اردوهای فرهنگی و نظامی و جلسات سخنرانی و… برای آنان بود.

نتیجه ازدواج ایشان در سال ۸۶، دختری به نام فاطمه و پسری به نام محمدعلی است.

مصطفی صدر زاده در سال ۹۲ برای دفاع از دین و حرم بی‌بی زینب (س) با نام جهادی سید ابراهیم، داوطلبانه به سوریه عزیمت و به علت رشادت در جنگ با دشمنان دین، فرماندهی گردان عمار و جانشین تیپ فاطمیون شد، سرانجام پس از چندین بار زخمی شدن در درگیری با داعش، ظهر روز تاسوعا مقارن با ۱ آبان ۹۴ در عملیات محرم در حومه حلب سوریه به آرزوی خود، یعنی شهادت در راه خدا رسید و به دیدار معبود شتافت و در گلزار شهدای بهشت رضوان شهریار آرام گرفت.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

پایان پیام/۷۸۰۲۳