آیین شمع‌گردانی خادمان به مناسبت رحلت شهادت‌گونه حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود
آیین شمع‌گردانی خادمان به مناسبت رحلت شهادت‌گونه حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود
آیین معنوی شمع‌گردانی خادمان حرم بانوی کرامت در شام رحلت شهادت گونه حضرت با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی، شعرخوانی سید حمیدرضا برقعی، مداحی سیدمهدی میرداماد و خطبه‌خوانی عباس حیدرزاده برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، شمع در تاریخ و فرهنگ دینی ما نماد فدا شدن برای هدایت بخشیدن است و این همان کاری است که انبیا و اولیای خدا انجام داده‌اند تا ما هدایت شویم و ازاین‌رو است که شمع در آیین‌ها و مراسم ما جای گرفته است.

حضرت معصومه (س) نیز همچون شمعی سوختند تا ما مسیر هدایت و ولایت را گم نکنیم و ازاین‌رو یکی از آیین‌های مهم و دیرینه که هرساله در شام رحلت شهادت گونه بانوی کرامت توسط خادمان این آستان برگزار می‌شود آیین شمع گردانی است و در این آیین نیز سخنرانان، مداحان و شاعران برجسته حضور دارند.

آیین معنوی شمع گردانی خادمان حرم بانوی کرامت امسال در شام رحلت شهادت گونه بانوی کرامت با قرائت قرآن توسط اسحاق عبداللهی، اجرای مهدی کلانترزاده، سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین رفیعی، شعر خوانی حمیدرضا برقعی، مداحی سیدمهدی میرداماد و خطبه خوانی عباس حیدرزاده برپا خواهد شد.

شروع آیین شمعگردانی از ساعت ۲۰ در شبستان امام خمینی(ره) خواهد بود و این برنامه از شبکه‌های قرآن و قم و صفحات آستان مقدس قم در فضای مجازی منعکس می‌شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس