آیت‌الله میرباقری: تجمعات سیاسی و مذهبی ماه رمضان نشانه پیروزی مومنان است
آیت‌الله میرباقری: تجمعات سیاسی و مذهبی ماه رمضان نشانه پیروزی مومنان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، آیت‌الله سیدمهدی میرباقری در خطبه‌های نماز عید سعید فطر در مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان برکات بسیاری نصیب مومنان می‌شود و هر کس به نوبه خودش از این […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، آیت‌الله سیدمهدی میرباقری در خطبه‌های نماز عید سعید فطر در مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان برکات بسیاری نصیب مومنان می‌شود و هر کس به نوبه خودش از این ضیافت بهره می‌برد، اظهار کرد: اگر غفلت داشته باشیم این برکات به سرعت از ما گرفته می‌شود.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه اگر خطوات شیطان حذف نشود همه دستاوردهای معنوی از بین می‌رود، بیان کرد: اگر خیمه زندگی انسان بر محور نماز استوار شد همه امور او بر همان مبنای نماز خواهد بود.

عضو مجلس خبرگان با بیان اینکه باید رد پای شیطان را از زندگی‌های خود حذف کنیم خاطرنشان کرد: اگر زندگی انسان منافات با ماه رمضان نداشته باشد آنچه که در این ماه کسب شده است تا پایان سال ادامه خواهد یافت.

آیت الله میرباقری با بیان اینکه تجمعات عظیم مذهبی و سیاسی در طول ماه مبارک رمضان و حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس نشان می‌دهد که جبهه مومنان بر دشمنان پیروز شده است، گفت: تمام تلاش دشمنان در جنگ ترکیبی این است که ما را از اسلام و ایمان جدا کنند و سرمایه معنوی را تضعیف کنند در حالی که حضور گسترده مومنان نشان می‌دهد که دشمن موفق نبوده است هرچند که ضربه هایی نیز زده است و البته ما نیز ضربه های کاری وارد کرده‌ایم.

وی با اشاره به تلاش برای تبدیل شدن مسئله پوشش به امری اجتماعی برای تبدیل کردن آن به جنبش معنوی گفت: دشمن در جدا کردن ما از ایمان و مسیر صحیح سیاسی که انتخاب کرده‌ایم موفق نشده است و باید از این سرمایه ارزشمند حفاظت شود.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه امتحانات سختی در مسیر جامعه مومنین قرار دارد، اضافه کرد: در مسیر تحقق ظهور امتحانات سنگینی وجود دارد و در این امتحانات صف‌ها از یکدیگر جدا شده و مومنان رشد کنند.

عضو مجلس خبرگان با تاکید بر اینکه درخواست مردم تحقق عدالت در جامعه است، گفت: بی‌عدالتی در عرصه‌های اقتصادی و معیشتی مردم را نگران کرده است و باید برای حل مشکلات اقتصادی تلاش لازم صورت گیرد.

آیت‌الله میرباقری با اشاره به اینکه نظام سرمایه‌داری به دنبال منافع خود است نه منافع مردم و ضعفا، گفت: باید مسؤولان جلوی فساد اقتصادی و تحقق نظام سرمایه‌داری را بگیرند.

پایان پیام/۷۸۰۳۳