به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، با تاکید بر اینکه انسان با رعایت تقوای الهی باید خود را به خداوند متعال نزدیک کند، اظهار کرد: یکی از دستورات خداوند مبارزه با […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، با تاکید بر اینکه انسان با رعایت تقوای الهی باید خود را به خداوند متعال نزدیک کند، اظهار کرد: یکی از دستورات خداوند مبارزه با ظالم و حمایت از مظلوم است که در قرآن کریم نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: مسلمان فردی است که دغدغه دیگر مسلمانان را داشته باشد و برای رفع مشکلات آنان بکوشد.

امام جمعه قم با اشاره به عملیات بزرگ طوفان الاقصی و موفقیت جوانان فلسطینی عنوان کرد: فلسطینی‌ها با شجاعت در میدان حضور یافتند و شکست سنگینی را برای رژیم صهیونیستی رقم زدند.

سعیدی خاطرنشان کرد: شهرک‌نشنین‌های صهیونیستی شهروند نیستند بلکه این‌ها را از کشورهای دیگر با وعده‌های پوچ به سرزمین‌های فلسطینیان آوردند و از آن‌ها به عنوان تشکیل دولت جعلی استفاده می کنند.

وی اسرائیل را یک پادگان بزرگ خواند و افزود: افرادی که تن به زندگی در این پادگان می دهند سرباز و نیروی دشمن هستند و مقابله با آنان مقابله با دشمن محسوب می‌شود.

نماینده مردم قم در مجلس خبرگان رهبری گفت: این وحشی‌گری هایی که صهیویست ها در به خون کشیدن فلسطینی‌ها انجام می دهند و مثل یزدیان آب را به روی مردم می‌بندند و آن‌ها را از غذا ودارو محروم می‌کنند این کارها سال‌هاست که انجام می شود و نشان از اوج خوی وحشی‌گری و خباثت آن‌هاست و سایر کشورهای اروپایی، انگلیس و آمریکا هم این جنایت‌ها را می‌بینند اما سکوت می‌کنند.

سعیدی عنوان کرد: جهان اسلام امروز در معرض امتحان بزرگی قرار گرفته است، حمایت از مظلوم و محکوم کرد اسرائیل یک وظیفه دینی و انسانی است.

وی تصریح کرد: پیروزی جبهه مقاومت بر رژیم اسرائیل موجی از سرور و غیرت را در میان آزادگان جهان ایجاد کرده است و هیبت پوشالی رژیم صهیونیستی را شکست و اقتدار جبهه مقاومت را به رخ مستکبران کشید.

امام جمعه قم گفت: ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲ در تاریخ مقاومت ماندگار شد چراکه اسرائیل سال‌هاست که طعم چنین تحقیری را نچشیده بود و اکنون یک شکست سنگین را متحمل شده و به دنبال خالی کردن خشم خود است اما حامیان اسرائیل هم بدانند که هیچ کاری برای نجات این متجاوزان غاصب نمی‌توانند انجام دهند.

وی ادامه داد: امروز اسرائیل در سراشیبی سقوط قرار گرفته و همه بدانند که به فضل الهی و استقامت مردم فلسطین تا چند سال آینده کشوری به نام اسرائیل در جغرافیای جهان وجود نخواهد داشت.

سعیدی گفت: امروز راهپیمایی ضد صهیونیستی مردم را در سراسر کشور بعد از نماز جمعه به شکرانه پیروزی جبهه مقاومت و در حمایت از فلسطین مشت محکم دیگری بر دهان متجاوزان صهیونیست است.

وی با اشاره به انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین اجاق‌نژاد به تولیت مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: امیدواریم این مسجد بتواند در پیشبرد اهداف مورد انقلاب اسلامی به موفقیت‌های مورد نظر برسد.

سعیدی از حضور شیخ ابراهیم زکزاکی در ایران اسلامی یاد کرد و گفت: این شخصیت به لطف هدایت الهی تحت تاثیر انقلاب اسلامی و امام راحل(ره) توانست ۲۰ میلیون از کشور نیجریه و چندین میلیون نفر را در دیگر کشورهای آفریقایی به اسلام دعوت و هدایت کند و این‌ها به برکت مکتب اهل‌بیت(ع) و تقدیم چندین شهید از سوی خانواده ایشان به این مکتب بوده است.

امام جمعه قم از زلزله بزرگی که در افغانستان اتفاق افتاد یاد کرد و گفت: این زلزله کشته‌های بسیاری داشت و ما وظیفه داریم که این حادثه را به ملت افغانستان تسلیت گفته و مردم ایران را به کمک به زلزله‌زدگان دعوت کنیم.

پایان پیام/۷۸۰۲۳