خط‌قرمز ما امیدواری و اعتماد مردم است
خط‌قرمز ما امیدواری و اعتماد مردم است
آیت‌الله سید محمد سعیدی با اشاره به سکوت امیرالمؤمنین(ع) در مقابل غصب خلافت به‌خاطر منافع عمومی جامعه و حفظ اسلام گفت: خط‌قرمز ما باید حفظ مردم و امیدواری آنان باشد و در جایی که می‌بینیم عملکرد ما به اعتماد مردم آسیب می‌زند باید با تأمل بیشتری رفتار کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسکندری مدیرکل اوقاف استان قم که امروز در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، اظهار کرد: دررابطه‌با موقوفات، متولیان وقف و عمل به نیات واقفین پیچیدگی‌هایی وجود دارد که در تاریخ صدر اسلام نیز وجود داشته است.

 وی با بیان اینکه دستگاه حاکم قبل و بعد از انقلاب رویکردهای متفاوتی نسبت به موقوفات داشته‌اند، افزود: قبل از انقلاب موقوفات را خرج اموری می‌کردند که انسان از گفتن آن شرم دارد؛ ولی بعد از انقلاب سعی بر این است که موقوفات در مسیر نیات واقف خرج شود تا جایی که به اعتماد مردم و منافع جامعه لطمه‌ای نخورد.

 تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با اشاره به سکوت امیرالمؤمنین(ع) در مقابل غصب خلافت به‌خاطر منافع عمومی جامعه و حفظ اسلام گفت: خط‌قرمز ما باید حفظ مردم و امیدواری آنان باشد و در جایی که می‌بینیم عملکرد ما به اعتماد مردم آسیب می‌زند باید با تأمل بیشتری رفتار کنیم.

وی با بیان اینکه اگر ملاک کارهای ما قیامت باشد کارها راحت می‌شود، افزود: در بحث اوقاف اعتقاد به خدا و قیامت خیلی مهم است؛ زیرا کسی که اعتقاد به خدا ندارد عملکردش نسبت به موقوفات هم درست نخواهد بود.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس